03.09.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – altcoiny silné, ale i zde jsou rizikové signály

Dnes se po týdnu zase zaměříme na Altcoin Index a Shitcoin Index. Sice jsem se indexům věnoval ve včerejším streamu, ale alespoň budeme mít krátké textové shrnutí. Co se týče obecné roviny, hlavně altcoiny využívají aktuální situace. Shitcoiny spíše ad hoc pumpují. Jde zkrátka vidět, že je zase snaha svézt se na všem ostatním, když Bitcoin nemá dostatečné momentum.

Aktuální situace na 1D TF Altcoin Index

Takže na altcoinech se pořád drží vysoké objemy a dobré price action, což je samozřejmě býčí. Bohužel objemy jsou převážně hlavně na altech, shitcoiny a Bitcoin mají vesměs smůlu. Co se týče posledního týdne, kurz impulsně rostl a nejspíš se povedlo prorazit rezistenci 5 700 bodů. Pravda je, že zde nebyla ani žádná konfluence, takže průlom byl dost pravděpodobný.

altcoin index

Momentálně kurz konsoliduje na řečené hladině. Teoreticky kurzu již žádná rezistence k novému ATH nestojí v cestě, ale když se díky objemového profilu podíváme na hloubku trhu, zjistíme, že kolem 6 400 bodů je potenciální rezistence. Jinak je však cenový graf v pohodě, nevidím v něm žádný problém.

Zajímavost :  Bitcoin live stream – přesun institucí do dluhopisového trhu jako velkým problém?

Indikátory

Na sledovaných indikátorech je to již jiná písnička, protože na RSI je již druhá medvědí divergence a nyní je vážně velká. Aby se divergence zcela zneplatnily, kurz by musel udělat minimálně 30-40% zhodnocení.

Možná víc, tohle se exaktně změřit asi nedá, protože neznáme přesný budoucí cenový průběh. Na MACD je to ta samá písnička. Z pohledu čistého cenového grafu je tudíž všechno v pořádku, ale indikátory technické analýzy hlásí problémy. A dost závažné. Nic nám to nezaručuje, ale opatrnost se vyplatí.

Aktuální situace na 1D TF Shitcoin Index

Na grafu Shitcoin Index je již situace krapet odlišná, protože od all time high je trh asi na půl cesty a hlavně objemy jsou v kontrastu s nedávnou historií, velmi slabé. Během toho srpnového růstu objemy pomaličku expandovaly, ale již asi dva týdny stagnují. Vážně v kontrastu s první polovinou roku je to do očí bijící rozdíl.

Zajímavost :  Muž z Ohia se přiznal ke krypto podvodu ve výši 30 milionů dolarů

shitcoin index

V obecnosti není o shitcoiny příliš zájem, občas pumpnou, to ano. Ale nevidím na tomto trhu žádný rovnoměrný růst. A o objemech nemluvě. Co se týká nynějška, od poslední analýzy se index nikam příliš neposunul. Teď pouze sledujeme snahu odrazit se od S/R levelu 6 450 bodů. Objemy jsou ale pořád slabé.

Největší odpor lze očekávat kolem S/R hladiny 8 400 bodů, kde je i konfluence v podobě začínající vysoké špičatosti objemového profilu a tzv. Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti. Jestli budou nakupující v průlomu úspěšní, bude se jednat o velký krok vpřed.

Indikátory

Na RSI chybí již velmi málo, aby se vytvořila druhá divergence. Stačí na to cenové close nad 7 270 bodů. Pak platí samá slova jako u předešlého grafu. MACD není jiný případ.

Závěrem

Altcoin Index napovídá, že o alty je hodně velký zájem. Především trh s altcoiny táhnou mince jako je Ethereum a Cardano. Ale jinak lze konstatovat, že altcoinový trh se snaží expandovat. I co se týká objemů. Shitcoin Index již tolik přesvědčivý není a stejně jak na BTC, tak i zde se mi nelíbí ty mizerné objemy. Doba je ale zvláštní a třeba trhu postačí.

Zajímavost :  Zventus chce modernizovat hypoteční průmysl

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO