10.11.21 Technická analýza BTC/USD – potenciální ending diagonal?

Bitcoin (BTC) zastavil svůj postup. Nedošlo sice vyloženě k obratu, ale cenový růst se zase zastavil. To není dobré, protože trh potřebuje zrovna nutně postupovat vpřed. Tohle zaváhání nebudí totiž zrovna moc velkou důvěru. Včera jsem každopádně říkal, že struktura trhu z posledních pár týdnů je podobná vývoji z přelomu března/dubna. Fraktálovým podobnostem moc nefandím, ale pokud se v grafu začne tvořit potenciální ending diagonal, je to už něco jiného.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo včera řečeno, Bitcoin měl vstup do nového týdne vážně dobrý. Svíce byla impulsní a objemy měly solidní spike. Leč včera se postup zastavil a přišel i drobný pokles. V podstatě nic hrozného, ale v kontextu aktuální doby to není dobře. Skutečně je třeba, aby kurz šel dynamicky, s krátkými přestávkami, nahoru. Je potřeba zasaturotvat pozice v rozmezí 70 000 – 80 000 USD.

BTC

Nejvíc momentálně vnímám, že na vrcholu se tvoří potenciální ending diagonal. Tedy úplně stejná struktura jako z přelomu března/dubna. Pouze je mnohem menší, tehdy se tvořila po mnoho týdnů. Pokud se vytvoří i nyní, bude to trvat asi o polovinu méně času. Ta struktura je ale dost velká na to, aby v ní kurz zůstával až do konce listopadu.

Aby byl ending diagonal mimo hru, Bitcoin musí lidově řečeno uletět. Čili prorazit horní hranu struktury. Jestli se trh na vyšších úrovní neudrží a půjdeme trochu dolů, mírně určitě tečneme S/R level 61 000 USD. Což i odpovídá spodní stěně toho klínu.

Indikátory

Na RSI se zdá, že trh začíná mírně reagovat na tu medvědí divergenci. Upozorňuji, že pro ending diagonal je právě typické, že se zároveň na RSI objevují divergence. Dle MACD je momentum prozatím velmi slabé.

Závěrem

Já bych řekl, že ta tvořící se struktura může přinést konečně jakési rozuzlení. Buď se to potvrdí jako vrchol a my se dle toho zachováme, nebo dojde k odpalu nad 70 000 USD. Horní hranice struktury totiž zrovna těm 70 000 USD odpovídá. Máme proto něco, čeho se konečně lze chytnout, což musím kvitovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO