11.04.22 Technická analýza BTC/USD – Shrnutí od IX..

Od posledního článku analýzy už uplynula celkem slušná doba a proto si shrneme aktuální možnosti. Bitcoin prozatím oslabuje v rámci technických možností trhu, ale pokud hodlá zachovat standardní technické chování, měl by již pomalu hledat své dno. Jak už to ale bývá, na trhu není nic jistého.

Novinky

Než se ale vrhneme na samotné shrnutí, dozvíte se jednu novinku v součinnosti dvou projektů a to Kryptomagazin.cz a mojí maličkostí. Je to důležité, protože zde se dozvíte pouze polovinu dostupných informací.

Nový koncept analýz “od IX..” přichází s vytvořením nového Youtube IXtrading kanálu a to z důvodu, aby se kanál Žraloci sobě patřící pod Kryptomagazin.cz příliš nemlátil obsahem, který může občas být protichůdný.

Koncept mých analýz bude vypadat tak, že vyjde článek zde na “kmcz” a v následujících dnech dojde k natočení video analýzy na kanál IXtrading, kde se shrne a upřesní dosavadní vývoj. Jak články, tak videa budou vždy reakcí na to předchozí. A tak stále dokola. Proto píšu o polovině zde dostupných informací. Toť na úvod a seznámení se situací nového konceptu.

K trhu

Od posledního článku uplynulo již deset dní, ale mezitím právě došlo na první analýzu skrze video. Proto dnešní článek bude již také reakcí na informace, které zazněly tam.

Ve videu vysvětluji, jak jsem došel k poslední značené predikci. Dnes vidíme, že trh si skutečně vybral spodní scénář a doposud jej zcela spolehlivě kopíruje. Ve videu zaznělo, že se jedná o vyznačený technický prostor, který trh může využít. A využívá tedy do maximálních možností.

Nejprve H1 detail grafu

Jako první se podíváme na detail situace na hodinovém grafu a proč již v úvodu článku píšu, že pokud trh má dodržet zdravý technický vývoj, proč by již nyní měl pomalu hledat své dno..

btc
Graf H1 BTC/USD Bitstamp..

Jak vidíme, kurz se dostává k LOW značené predikce, kde by měl nalézt podporu (support..) v daily hladině 40,6k $ a především v lokální Daily TrendLine (TL, oranžová UP).

Ačkoliv prozatimní predikce vyznačuje tento prostor jako dno, nelze s tím na 100% počítat. Než ale dojde na průraz, trh zde bude chtě nechtě reagovat a to především konsolidací a dalšími pokusy o průraz. Ovšem lokální Daily TL je velmi silným supportem.

Daily graf

btc
Daily graf BTC/USD Bitstamp..

Výše píšu o silném supportu v podobě lokální daily TL a zde vidíte celý koncept cenové formace. Ve své podstatě se jedná o formaci FLAG ve variaci trojúhelník. Problémem této formace je, že není obratovým patternem, ale naopak formací potvrzující trend při potvrzení samotné formace.

Proto ačkoliv očekávám odraz od tohoto supportu a následné vyplnění pomyslného trojúhelníku, který nám tvoří právě tato lokální TL spolu s hladinou cca 45k $ a následné proražení směrem UP (tedy nepotvrzení cenové formace FLAG..), je tu velké riziko průrazu dolu.

Ve video analýze mluvím také ale o tom, že je tu možnost rychlého průrazu a zároveň retestu týdenní hladiny cca 38k $. Doporučuji vám toto video shlédnout, dozvíte se mnoho podstatných informací.

Při průrazu Trendline

I přesto, že ve hře je zmiňovaný rychlý průraz k týdenní hladině 38k $ hlavním supportem této cenové formace je měsíční hladina 35k $. Je to hladina, která zastavila úvodní akcelerovaný pokles po dosažení nového historického ATH.

Teprve až potvrzený průraz této hladiny by rušil celkový koncept predikce ze dne 12.01.22 a otevřel by se tím technický prostor až po základní růstovou tendenci a to až po hladiny někde kolem 22k $. V případě nutnosti bychom si pak upřesnili. Zatím to ale nutné není.

Na závěr

V nejbližších dnech tedy záleží, jak trh se postaví ke zmiňovaným support hladinám. Pokud dojde na průraz, bude nutné doplnit predikci a další nižší scénář pro zobrazení technických možností vývoje. Zatím to tedy máte v textové podobě.

Každopádně trh bude testovat Vaši trpělivost a pevnost nervů. Proto nepropadejte panice, aby nedošlo k situaci – prodat na dně. Naopak bych hledal možnosti, jak postupně za nízké ceny dokupovat – ale bez půjček a peněz na nájem..!! 🙂

Post Scriptum

Pro dnešek je to vše. S konceptem analýz jsem Vás seznámil, nehleďte na kvalitu videí, ani prostředí, ani jak vypadám, podstatné pro Vás jsou informace, které ve videích zazní. To mějte na paměti. Nejsem profík co se natáčení týče, ani herec, ani jůtuber. Jen předávám informace.. 🙂

Držte se a příště ahoj..!!


Článek není obchodním doporučením ani pobídkou k investicím. Jedná se pouze o technické zhodnocení trhu od IX..

Celý článek zde |