11.11.21 Technická analýza BTC/USD – další pump & dump

Pro Bitcoin (BTC) byl včerejšek vskutku zajímavý. Sám jsem nečekal, že zveřejnění dat o inflaci bude mít až tak závratný vliv – pokud jste článek na zveřejněná čísla nečetli, doporučuji to napravit. V podstatě trhy reagovali mnohem více, než na poslední zasedání Fedu. To pouze dokládá závažnost nových čísel, které dělá z Federální rezervní banky bandu diletantů, co neví, co vlastně činí. Okamžitě se na ně vznesla mohutná kritika. Všichni totiž od nich logicky předpokládají, že budou situaci řešit.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jakmile byla nová čísla o inflaci zveřejněna, Bitcoin reagoval vcelku pozitivně. Upřímně, moc nevím proč. Říkám si proto, že se jednalo pouze o náhodu, ale kdo ví. Jak vyplývá z grafu, díky té menší pumpě jsme akorát podruhé otestovali horní stěnu patternu. Nicméně kurz se zde zase zastavil a nebyl schopen pokračovat do vyšších cenových hladin.

BTC

S určitým zpožděním však přišla reakce na dolarovém indexu. Později večer začal pumpovat a během pouhých pár hodin kurz vzrostl o 1 %. Denní close je na DXY vážně bullish, což si dnes ukážeme na streamu. I přesto, že je inflace vysoká, poptávka po dolarech markantně sílí. Všichni totiž začínají počítat s tím, že Fed bude donucen obrátit o 180 stupňů. Inflace 6,2 % má sice k hyperinflaci daleko, ale je to dost – více jak 200 % nad inflačním cílováním.

Bitcoin měl negativní odezvu na tu poslední pumpu u DXY. Obecně vzato se ale nejednalo o žádnou tragédii, protože relativní ztráta byla asi jenom 9 %. Jde ovšem o to, že se tu hraje o vytvoření ending diagonal. Pokud se tak stane, může nás čekat obdobný vývoj jako v květnu.

Samotný drop byl doprovázen objemovým spikem, takže bych price action nepodceňoval. Zas na druhou stranu, propad se v podstatě zastavil na lokálním S/R levelu 64 000 USD. Na úrovni několik hodin konsolidujeme. Bude vskutku zásadní, zda se Bitcoin odrazí, nebo otestuje spodní hranu patternu.

Závěrem

Dokud je Bitcoin uvnitř patternu, na nějaké větší závěry je příliš brzy. Pravda je ale taková, že dolarový index výrazně technicky postoupil. To je právě pro Bitcoin a akcie hodně významné riziko. Když poptávka po dolaru tolik stoupá, je zřejmé, že všichni začínají syslit likviditu. Cash is the king v dobách krize – kromě drahých kovů je to to jediné, co je hodně likvidní a udrží si hodnotu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO