13.03.23 Analýza BTC/USD – Krach Silicon Valley Bank změnil narativ

Bitcoin ani plně neotestoval klíčový support kolem 19 000 USD a už máme za sebou velmi slušný odraz. Kurz bitcoinu se tak dostal zpátky pod level 21 500 USD, což v grafu vypadá velmi slušně. Musím ale všechny varovat, trh se snaží ocenit něco, co je velmi nejisté. Respektive není jisté, že růst úrokových sazeb zaříznou. Dokud není splněn konečná cíl v podobě cenové stability. A za chvíli si to vysvětlíme.

Krach Silicon Valley Bank změnil narativ

Krach Silicon Valley Bank (SVB) má už svou dohru ohledně očekávání pokračujících restrikcí Fed. Po vystoupení Powella před kongresem trhy začaly oceňovat mnohem větší růst úrokových sazeb. Ale s pádem SVB se to zase obrací. Trhy zkrátka předpokládají, že Federální rezervní systém začne zase finanční systém zachraňovat. Respektive ho budou preferovat před cenovou stabilitou (inflace).

Proto taky například Bitcoin ke konci týdne pěkně pumpnul. Všichni už zase vidí, jak Fed do trhů začne pumpovat přehršel likvidity skrze nulové úrokové sazby a kvantitativní uvolňování. Zatím k tomu ale není důvod, protože mají i jiné nástroje, jak pomoci. Dokonce k tomu vytvořili nový nástroj v podobě bank term funding program. Díky čemuž získají vkladatelé i svá nepojištěná depozita uložená u krachujících bank. Sice nemají v plánu vyloženě bailout těchto bank, ale de facto jde o bailout vkladů.

Bitcoin vytvořil na poslední chvíli solidní týdenní close

Takže kurz bitcoinu v závěru minulého týdne předvedl agresivnější růst. Skutečně to bylo na poslední chvíli, protože ke kurzové expanzi došlo v neděli večer. A to je zvláštní, protože takové kurzové pohyby nejsou pro Bitcoin během víkendu typické. Důvodem je, že se sítěmi a webem začal okamžitě šířit narativ ohledně pivotu. Jak jsem ale zmiňoval výše, k pivotu není pořád důvod. Fed má jiné nástroje, kterými může zacílit konkrétní problémové finanční instituce. Takže úrokové sazby mohou pokračovat v růstu.

Tím chci říct, že je třeba závěr týdne brát hodně s rezervou. Bitcoin z pohledu týdenního grafu víceméně jenom tečnul klíčové pásmo okolo 19 000 USD. A výsledek? Dlouhý spodní knot a close nad 21 500 USD. Kurzový vývoj z konce týdne je jednoduše prazvláštní. Ani nedošlo k plnému otestování pásma a máme na světe největší pumpu za předešlých pár týdnů.

Proto se osobně držím toho, že ještě jednou dojde k retestu těch 19 000 USD. Nemám křišťálovou kouli, ale dovolil bych si tvrdit, že trhy se opětovně chovají neprozíravě. Investoři a spekulanti se opakovaně chytají každého stébla, které se naskytne. Proto je třeba mít v tomto nejistém období svou vlastní hlavu a nejednat stádovitě. Jestli ale aktuálnímu růstu z nějakého důvodu věříte, počkal bych asi alespoň na týdenní close. Všimněte si totiž toho, že kurz bitcoinu zase respektuje 50týdenní klouzavý průměr jako rezistenci.

Závěrem

Narativy se mění rychle. Obzvlášť v těchto dobách. Bitcoin může v jednu chvíli proto rychle růst a poté vlivem nových informací zase strmě klesat. Proto si musíme udržet chladnou hlavu a nepropadat tomuto šílenství. Proto nám tolik pomáhá technika trhu. Víme hned, že něco nehraje. Navíc, jestli se má blížit krach finančního systému (zase), jakou má potom logiku do trhu nastupovat? On Fed zase není všemocný. A jistou dobu trvá, než ty měnové nástroje začnou fungovat.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO