14.09.21 Technická analýza BTC/USD – pump & dump jako z roku 2018

Když jsem v pondělí zpracovával analýzu na Bitcoin (BTC), vůbec jsem nečekal, že za pár hodin dojde k pumpě, která vyvrcholí bizarním dumpem. V jednu chvíli jsem si všiml, že na trhu probíhá extrémní množství nákupních objednávek v relativně velkých objemech. Nechápal jsem, co se děje, protože v aktuálním kontextu nic takového nedávalo příliš smysl.

Pak jsem si všiml, že Litecoin pumpnul během pár minut asi o 30 %. V tu chvíli mi bylo už zřejmé, že někdo cosi oznámil, což mělo za následek tenhle prazvláštní cenový vývoj. Posléze se trh ještě rychleji zhroutil. Za pár minut jsem zjistil, co se stalo, a uvědomil jsem si, že k takovým pump & dump docházelo běžně v roce 2018. Tehdy bylo časté, že se někde objevil i naprostý nesmysl a stejně trh reagoval velmi emotivně. Pak ale přicházelo vystřízlivění.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Co se týče celkového pohledu na denní graf, v podstatě pokračuje konsolidace v rozmezí S/R levelů 42 000 – 47 000 USD. V tomhle ohledu žádná změna. Ten včerejší pump & dump není ani tolik na denním grafu vidět. Bitcoin totiž sám o sobě až natolik nepumpnul, to se týkalo především Litecoinu, kde je šílený dlouhý knot.

Zajímavost :  [Odpolední zprávy] • Ukrajina přijala návrh krypto zákona, i když MMF bije na poplach • a další články

BTC

Bitcoin se tedy v podstatě odpinknul od 47 000 USD zpátky na 42 000 USD. Pohyby řádově v jednotkách procent. Objemů se však během relativně krátké chvíli protočilo hrozně moc, takže se to projevilo i v grafu. Během těch cca 30 minut se toho protočilo více, než během letních prázdnin za půl dne. Byla to zajímavá zkušenost a máme díky tomu připomenutí, abychom byli opatrní.

Takže objemy za posledních několik týdnů mírně vyčnívají, ale na základě pondělní svíce jsme se přirozeně vůbec nikam neposunuli. Pokračuje stranová konsolidace v rámci zakresleného malého obchodního pásma. Co nyní vyhledávat? Je potřeba zjistit, zda trh vytvoří další lokální vrchol a lokální dno. Tím se jaksi potvrdí, že Bitcoin na all time high nemá.

Zajímavost :  Firemní zájem o Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) nikdy nebyl vyšší: Mike Novogratz

Jak jsem ale včera zdůrazňoval, supportní konfluence kolem 42 000 USD je pro trh hodně relevantní a nebude pro medvědy zrovna jednoduché ji prolomit. Tudíž je vysoká šance, že býci se pokusí pokořit vrchol ze 7. září. Mají na své straně dobrou pozici, takže bych byl překvapen, když by toho nevyužili.

Indikátory

Křivka RSI znova otestovala úrovně kolem 42 bodů a reakce je pozitivní. Tudíž je zde jistý support. Na MACD je momentum negativní, ale nijak nesílí.

Závěrem

Price Action ze včerejška není samozřejmě nic příjemného, protože nám to grafy rozbíjí. Naštěstí Bitcoin nepumpnul ani zdaleka jako Litecoin, takže tady je vše ok. Nicméně i tak dostali býci pořádný výprask a proto je dost možné, že nějakou dobu zůstanou spíše nečinní. Proto se bojím, že mezi blízkými S/R levely zůstaneme příliš dlouho.

Zajímavost :  [Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby BTC od července vzrostla • a další články

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO