14.10.21 Technická analýza BTC/USD – na ATH si ještě nějakou dobu počkáme?

Bitcoin (BTC) je prozatím bez většího pohybu, který by trh dovedl do nějaké zajímavé úrovně. Zas na druhou stranu určité price action probíhá. Sice to není žádný zázrak, ale pohyby v grafu máme. Ono je i dost možné, že se mezi blízkými S/R levely zdržíme na delší dobu. Proto se toho all time high asi jen tak rychle nedočkáme.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin se mírně odrazil od supportu 52 500 USD. Respektive od jeho horní hrany, protože kurz zatím takřka do supportního pásma nepronikl. Cena zase zavřela nad high volume node objemového profilu, což je sice úspěch, ale důležité je se nad touto oblastí i udržet. Jsou to mimochodem úrovně nad 56 500 USD.

Zajímavost :  Ministerstvo financí USA zveřejnilo nové pokyny k sankcím pro krypto podniky

BTC

Bitcoin je tedy zase tam, kde byl před pár dny. Postup kurzu se momentálně zastavil. V podstatě je trh nedaleko od poslední klíčové rezistence, která je kolem 61 500 USD. Nejsem si ale moc jistý, že cena půjde nahoru. Momentum je hrozně slabé a nedošlo k žádné zdravější korekci.

Říkal jsem totiž, že by bylo žádoucí, aby Bitcoin padl alespoň po 51 000 USD. Kolem úrovně 52 500 USD je markantní supportní konfluence, která by s největší pravděpodobností vydržela. Navíc by zde mohlo vzniknout to tolik žádané momentum, které nyní chybí.

Indikátory

Na indikátoru RSI se už vytváří malá potenciální medvědí divergence, ale ani by nebyla v překoupených hodnotách. Proto bych ji nevěnoval až takovou pozornost. Leč je to známka toho, že ta setrvačnost do vyšších cenových úrovní vážně hapruje. To potvrzuje i MACD, kde s rostoucí cenou jsou sloupce histogramu soustavně nižší a nižší.

Zajímavost :  [Večerní souhrn článků] • Ripple a Nelnet otevírají milionový fond na podporu obnovitelných zdrojů • a další články

Závěrem

Dneska to bylo krátké, ale jednak se nic moc nestalo a jednak je večer stream, kde máme hromadu času na komplexní rozbor trhu. V každém případě mi nyní přijde, že Bitcoin nemá na nějaký rychlý postup nahoru sílu a proto je dosti možné, že kurz bude kolísat kolem aktuálních úrovní.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO