16.07.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – altcoiny klesají ke klíčovým supportům, příležitost?

bitcoin, alty
zdroj: pixabay.com

Pátky míváme vyhrazeny pro Altcoin Index a Shitcoin Index, což i dnes dodržíme. Bitcoin (BTC) od včerejší analýzy stejně nic moc nepředvedl, takže minimálně do pondělí si můžeme od tohoto trhu dát volno. Ovšem během včerejšího streamu se cena začala mírně tlačit dolů. Nejednalo se o žádný velký posun, ale pokud to tak půjde dále, Bitcoin dost možná těch 30 000 USD v následujících dnech prorazí.

Aktuální situace na 1D TF Altcoin Index (futures)

altcoin index

Za ten jeden týden k jakémusi posunu na altcoinovém indexu došlo. Nyní je zřejmé, že postup k S/R levelu 3 800 bodů zcela selhal. Už ovšem před těmi sedmi dny šlo vidět, že momentum up je velmi slabé a kurz začíná postupně rotovat zase dolů. Altcoin Index tudíž nic moc od posledního odrazu od supportu 2 600 bodů nepředvedl.

Aktuální pokles sice není nijak agresivní, ale lze předpokládat, že setrvačnost do dalšího otestování 2 600 bodů přetrvá. Proto je racionální kalkulovat s již třetím otestováním řečené hladiny a dobře se na ni připravit. Jak můžete sledovat price action z posledních několika týdnů, druhé otestování sice skončilo odrazem, ale nikoliv příliš silným.

Jak tedy dopadne to třetí? Přijde ještě poslední odraz, který bude ovšem ještě slabší než ten druhý? Pokud budeme z té tržní struktury vycházet, musíme s tím tak nějak počítat. Je i právě dost možné, že z třetího otestování vyplyne průlom supportu. Pak je target až na 1 600 bodech, což je na základě historického price action a Volume Profile úrovní velké příležitosti.

Zajímavost :  27.07.21 [Přehled trhu a BTC + 12%] Amazon na cestě přijmout Bitcoin a co nato Tesla?

Určitě je zde finanční riziko dostatečně minimalizované. Nelze ovšem úplně vyloučit i možnost, že úroveň vydrží. Všem nám musí být jasné, že Altcoin Index především následuje Bitcoin. Jestli BTC těch 30 000 USD udrží, asi to ustojí i 2 600 bodů na altcoinovém indexu.

Jinak objemy začaly mírně stoupat, poslední tři dny můžeme sledovat, že docházelo k postupnému růstu volume. Nicméně to může být jen něco přechodného, co vydrží pouhých pár dní a pak se to zase vrátí do „normálu“. Jestli objemy budou však společně s klesající cenou stoupat, Altcoin Index má pohyb dolů potvrzený a roste riziko průlomu.

Indikátory

Pro nás je velmi užitečné vědět, že křivka RSI pěkně respektuje zakreslenou rezistenční diagonálu. Je tedy další cíl cesty úrovně pod 30 body? To se možná brzy dozvíme. Jinak na MACD se po více jak dvou týdnech schyluje k bearish crossu. Momentum up bylo stejně hodně slabé.

Aktuální situace na 1D TF Shitcoin Index (futures)

shitcoin index

Shitcoin Index nedokázal udržet S/R level 4 700 bodů a momentálně je kurz již pod úrovní. Určitě tomu dopomohl i fakt, že horní stěna zakresleného kanálu funguje jako rezistence. Jenom upozorňuji, že dříve jsem měl tento kanál zakreslený dost „flákačsky“. Dost jsem ho upravil, aby to lépe korespondovala s tržním vývojem, ale to jen tak na okraj.

Zajímavost :  Spoluzakladatel Etherea končí s kryptoměnou kvůli obavám o bezpečnost

Vzhledem k tomu, že kurz respektuje danou strukturu, tak můžeme předpokládat, že v následujících dnech otestujeme S/R level 3 000 bodů. Nicméně je i dost možné, že silný support nabídne oblast velké špičatosti na Volume Profile. Fakticky se v této oblasti již kurz nachází.

Co se týče objemů, shitcoinový index je na tom ještě hůř než altcoinový index. Objemy soustavně klesají od poloviny května a již asi dva týdny jsou bizarně nízké. Proto zase upozorňuji, že likvidita je na shitcoinech dosti špatná a spolu s tím hrozí, že když dojde k panice, může být výplach ještě horší jak ten květnový.

Indikátory

RSI se nedostalo ani nad 50 bodů, lokální high je na cca 47 bodech, což je dost špatné. Momentálně klesáme a musím říct, že hodnoty indikátoru klesají rychle. S takovou brzy otestujeme hraničních 30 bodů. I zde probíhá bearish cross, bylo neodvratné vzhledem k slabé pozitivní setrvačnosti.

Závěrem

Altcoinový index a shitcoinový index na tom stále není moc dobře a vše nasvědčuje tomu, že pokles bude následující dny pokračovat. V obecné rovině tyto trhy samozřejmě jenom následují Bitcoin, takže k většímu „vylití“ je nutné, aby i král šel k zemi.

Zajímavost :  Cardano překonává Bitcoin více než jedním způsobem

Respektive si nemyslím, že bez impulsu altcoiny a shitcoiny samy padnou. Jisté ale je, že pokud padnou pod blízké klíčové supporty, jedná se o jednu z největších příležitostí pro všechny býky, která se naskytne jen jednou za rok. Proto zůstávejte bdělý a trh sledujte!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO