17.03.23 Analýza BTC/USD – BTC kopíruje rozvahu Fed

Bitcoin se zase pokouší o průlom v místě, kde posledně selhal. Aktuálně je tak kurz bitcoinu u high z úterý. Zdá se, že trhu se povedlo využít pásmo okolo 25 000 USD jako support. Zatím je ale kurzová expanze bez větších objemů. Proto si situace žádá pořád velkou opatrnost. Ale osobně by mě už nic nepřekvapilo. I klidně spike k 30 000 USD.

Bitcoin kopíruje rozvahu Fed

Rozvaha Fed zase slušně nabobtnala. Během jediného týdne asi o 300 miliard USD. Od března 2020, kdy začalo kvantitativní uvolňování, jde o největší růst. Fed díky tomu do rozvahy nabral za jediný týden objem aktiv v hodnotě, kterou v rámci kvantitativní utahování redukoval několik měsíců. Nicméně tentokrát nikoliv skrze QE. Americká centrální banka má pro to zbrusu nový nástroj bank term funding program.

Nicméně kvantitativní uvolňování je swap aktiv. Dochází ke směně na volném trhu. Zatímco nový nástroj je zajištěná půjčka s pozměněným oceněním kolaterálu, než je tržní cena. Fed jednoduše půjčí těmto bankám likviditu na vklady. A jako kolaterál si vezmou dluhopisy banky. Což se projeví logicky v rozvaze. Vkladatelé jsou zachráněni. Akcionáři ostrouhají. A vedení banky svým způsobem taky.

Růst rozvahy Fed je každopádně jistou odpovědí na to, proč Bitcoin v posledních dnech tak agresivně posílil. Bitcoin má tendenci kopírovat vývoj likvidity v bankovním systému. Ale nejsem si úplně jistý, zda to má stejný fundamentální vliv jako u QE. U QE jde totiž primárně o snížení strmosti výnosové křivky. A zároveň ta likvidita není primárně určena pro výplatu vkladů. Ale to je nyní asi každému jedno. Rozvaha roste, takže automaticky buy. Takhle nějak asi nyní trh přemýšlí.

Bitcoin jde otestovat blízké high

Takže Bitcoin nakonec S/R pásmo okolo 25 000 USD využil jako supportu pro odraz. Bylo to tedy na hraně. A moc jsem tomu nefandil. Ale jak nyní vidíme, trh má dostatek sebevědomí i pro tyto riskantní situace. Kurz bitcoinu nyní v podstatě testuje úterní high. A celá ta úterní svíce s dlouhým horním knotem je přirozeně rezistence. Dokud se tedy kurz bitcoinu nedostane nad S/R level 27 000, a neskončí zde alespoň denní close, pořád může dojít k nepříjemnému a rychlému obratu dolů.

Největší boj možná teprve přijde, protože je náběh na to, aby měl Bitcoin týdenní close nad 25 000 USD. To jsme tu od června minulého roku vůbec neměli. Jestli se přes víkend nic nepokazí, jde z technického hlediska o velký posun vpřed. Ale skutečně se musíme přes sobotu a neděli udržet na aktuálních úrovních. Nejlépe nad 27 000 USD.

Závěrem

Osobně jsem ze současné situace dost zmatený. Moc totiž nechápu, jak moc reálný vliv má ten nový nástroj na tržní likviditu. Mechanismus BTFP je totiž dost odlišný od toho, jak funguje QE. Ale trhy nad něčím takovým momentálně nepřemýšlí. Rozvaha Fed zase bobtná, takže zase půjdeme na měsíc. Pro mě bude asi nejdůležitější středa, která může v mnoha ohledech rozhodnout o kurzovém vývoji do léta.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO