22.11.21 Technická analýza BTC/USD – růstový trend je zlomený?

Bitcoin (BTC) ukončil další týden, bohužel ve spíše nepříznivé podobě. V době zpracování nedělní video analýzy to nebylo ještě tak jisté, ale dovolil bych si tvrdit, že týdenní graf skutečně směřuje k otestování S/R levelu 52 500 USD. V tržní struktuře došlo ke zlomu. Proto je moudré počítat s pokračováním poklesu k prvnímu silnějšímu supportu.

Je však nutné situaci brát tak, že nic není definitivní. Pokud Bitcoin klesne k řečené hladině, samotná reakce nám hodně napoví. Třeba z toho vzejde jenom korekční struktura, která bude mít dno právě na supportu.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Již v říjnu jsme dostali jasné varování, když v druhé polovině měsíce se zavřela ATH svíce do podoby Doji. I přesto cena měla snahu postupovat směrem nahoru. Nemělo to ovšem sílu, na což jsem upozorňoval. Před více jak týdnem byl postup zase zamítnutý, ale výsledná svíce nebyla až tak medvědí. Leč na CME s futures byla ryzí Shooting star. 

BTC

Bylo tudíž očividné, že se na trhu začínají vytvářet podmínky pro vývojový zlom. Což minulý týden započalo a podoba close týdenní svíce to i potvrdila. Zavírací cena je pod supportem, takže Bitcoin hladiny nad 60 000 USD prostě neudržel. Propad se každopádně zastavil na 56 000 USD. Není to náhoda, protože na uvedené úrovni je střed toho celého clusteru objemového profilu. Zkrátka tu máme high volume node.

Leč nejsilnější blízká hladina je právě těch 52 500 USD. Jde zde totiž i supportní konfluence v podobě cenového supportu, klouzavých průměrů MA 50, 20 a low volume node. Jednoduše řečeno je zde vysoká pravděpodobnost odrazu. Samozřejmě jistota nikdy neexistuje. Pokud na trhu nevznikne žádná panika, níž bychom na první dobrou jít neměli.

Následně se může v grafech s nižšími časovými rámci vytvořit jakýkoliv známý pattern. To nám může pomoci při orientaci nad tržní situací.

Indikátory

Růstový trend se na RSI indikátoru zlomil v blízkosti 70 bodů. To není dobré, protože pro potvrzení bull run je třeba pokračovat nad hraniční úroveň a tam setrvávat. Na MACD se pomalu rýsuje bearish cross, ale k tomu je ještě dlouhá cesta.

Závěrem

Osobně nevnímám cenový vývoj nad 60 000 USD vůbec pozitivně. Jestli měl bull run pokračovat, mělo to být bez váhání. Tohle je ale nejenom zaváhání. Bitcoin měl totiž příležitost, kterou nevyužil. A do konce roku už moc času nezbývá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO