26.11.21 Technická analýza BCH/USD – postup zamítnut, vracíme se k supportu?

Bitcoin cash (BCH) čelí zamítnutí u důležité rezistence. Dopomohl tomu i fakt, že Bitcoin byl též neschopen postoupit, neboť byl u rezistence kolem 61 000 USD zastaven. Co se týká Bitcoin cash, tvoří se nám zde slibná struktura, kterou se vyplatí sledovat. Vlastně mi přijde, že makro pohled na trh je docela dobrý. Nesmíme ale padnout moc hluboko. Jinak se struktura naruší.

Aktuální situace na 1D BCH/USD

Jak bylo tedy v úvodu řečeno, Bitcoin cash nedokázal prostoupit skrze S/R level 630 USD. Bylo to rázné zamítnutí, protože denní svíce zavřela do podoby Doji. Jednalo se o docela silnou rezistence. Jsou zde oba klouzavé průměry (MA 100 a 200) a high volume node objemového profilu. Soubor těch faktorů tvořil nezanedbatelnou rezistenční konfluenci. Reakce trhu byla rychlá a celou noc kurz postupně klesá zpátky.

BCH

Brzy zase budeme u S/R levelu 540 USD, který se už dříve povedlo mnohokrát ubránit. I tady je velmi silná supportní konfluence. Ta je tvořena point of control objemového profilu, supportní trendovkou a samozřejmě cenovým supportem. Mimo jiné se v grafu tvoří malá struktura, která se zdá být spíše korekční. Proto jsem spíše pozitivní ohledně budoucího vývoje. Navíc struktura trhu z předešlých měsíců je podle mého názoru spíše býčího významu.

Kurz ale v žádném případě nesmí klesnout pod těch 540 USD. Z technického hlediska by to byl takový problém, že by pak určitě nastal pro Bitcoin cash panický výplach. Je tedy klíčové, aby se nakupujícím podařilo level ubránit.

Indikátory

Denní RSI zatím jen potvrzuje, že se jedná o korekční strukturu. Důležité pro nás je, aby hodnota indikátoru neklesla pod 30 bodů. Dle MACD negativní momentum dost zesláblo, což se ale může brzy změnit.

Závěrem

Bitcoin cash má podle všeho pořád šanci pokračovat v růstu. Cena by však zcela určitě neměla klesnout pod 540 USD, kde je klíčová supportní konfluence. Dost logicky záleží na Bitcoinu. Pokud se nic ale dramaticky nezmění, vše by mělo být spíše pozitivní. I přesto je dobré být opatrný a počítat s negativními eventualitami.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO