3 důvody, proč Bitcoin může spadnout pod 10 tisíc dolarů do konce týdne

10 tisíc dolarů je důležitá psychologická úroveň a support, na kterém se zatím zastavila korekce nedávného růstu ceny Bitcoinu. Zde nabídneme 3 důvody, proč by ještě do konce týdne mohlo (a nemuselo) dojít k propadu pod tuto hladinu. Cena BTC ještě může spadnout. Proč?

Korekce

Bitcoin se nyní obchoduje přibližně o 20 % níže, než je jeho meziroční maximum. Ty stejné katalyzátory, které mu pomohly nahoru, ho nyní mohou poslat dolů, tedy alespoň krátkodobě. Zajímá vás, proč by Bitcoin mohl spadnout níže?

Zdroj: TradingView.com

3 důvody, proč Bitcoin může spadnout pod 10 tisíc dolarů

Býčí dolar

Bitcoin je podobně jako zlato aktivem, které mnozí investoři používají k zajištění proti inflaci. Pád dolaru proto působil růstově na cenu Bitcoinu. Nyní, když by se dolar mohl začít odrážet od svých dvouletých minim, mohlo by se současně jednat o faktor, který může mít negativní vliv na kurz BTC.

A lze říci, že americký dolar znamenal odrzaz. K tomu došlo i přes důraz Federálního rezervního systému na udržení nízkých úrokových sazeb a vyšší inflace nad ideálními cíli po delší dobu. Krátkodobě se tak snížila poptávka po bezpečných přístavech, jako je zlato, stříbro a Bitcoin.

Americké stimuly

Zpráva Financial Times zveřejněná v neděli odhaluje pravděpodobnost, že republikáni rozšlapou požadavek demokratů na pomoc ve výši 915 tisíc dolarů. Místo toho bude pravděpodobně Trumpova administrativa volit stimulační balíček ve výši 500 miliard dolarů – nebo i méně.

Jak se dalo čekat, americké vládní stimuly zřejmě nebudou bezedné. Menší příliv peněz ze strany vlády a FEDu povede k menšímu tlaku na pokles ceny dolaru. Současně s tím mohou ještě spadnout akciové indexy a krátkodobě s sebou strhnout i Bitcoin.

CME Bitcoin Futures Gap

Nejhlasitější argument, proč by cena BTC mohla spadnout pod 10 tisíc dolarů, byť i jen krátkodobě, je cenový gap. Mezera se objevila na CME futures v polovině července a často se stává, že si tam cena dojde a gap uzavře, údajně dokonce v 9 z 10 případů…

Zajímavost :  USA a Čína bojují o nadvládu nad blockchainem – nová studená válka je tady

Jedná se o úroveň 9 925 – 9 665 USD.

Zdroj: TradingView.com

Závěr

Ačkoli jsme se v článku bavili o tom, proč cena Bitcoinu může spadnou, a to ještě před koncem týdne, nemusí k tomu dojít. Nejedná se tedy o predikci vývoje ceny BTC, ale pouze o výčet důvodů, proč je pokles možný. Jestliže (postupně při)kupujete Bitcoin na HODL, tak vás krátkodobé pohyby ceny mohou nechat v klidu.

Zdroj Zde