31.12.21 Technická analýza LTC/USD – čeká Litecoin odraz od supportu?

Litecoin (LTC) měl za sebou docela nadějný růst, který ovšem díky trhu s Bitcoinem zrovna dlouho nevydržel. Litecoin je tudíž pořád na jednom z významných S/R levelů. A dokud na něm kurz konsoliduje, vše je jednoduše řečeno v pořádku. Chce to ale brzy slušný odraz, který by cenu dovedl ke sledované rezistenci.

Volume Profile (objemový profil) – jeden z nejužitečnějších nástrojů

Aktuální situace na 1D LTC/USD

Litecoin tedy v polovině prosince začal růst, který cenu dovedl na zhruba 165 USD. Cenová expanze ale netrvala dlouho. Ani se Litecoin nikam technicky moc neposunul, protože první silná rezistence je až sledovaný S/R level 195 USD. Kurz neotestoval ani 200denní klouzavý průměr.

LTC

Trh se původně tvářil, že by nahoru šel. Leč Bitcoin byl jiného názoru, když přišlo k zamítnutí na jedné z jeho důležitých rezistencí. Litecoin šel tedy rychle zpátky tam, kde jsme se tento měsíc odrazili. Čili k S/R levelu 145 USD, kde cenový pokles očekávatelně zastavil.

Díky tomuto price action se nám v grafu rýsuje takové malé obchodní pásmo, které má rozpětí zhruba 145 – 170 USD. Akumuluje se zde? Nebo dochází k redistribuci? To je strašně těžká otázka.

Jak už jsem zmínil dříve, osobně mám problém s tím, že kurz prorazil z toho mohutného rostoucího kanálu. Respektive kurz padl pod S/R level 195 USD. Zas na druhou stranu jsme nepadli pod roční low, které je na S/R levelu 107 USD.

Máme tu zkrátka vícero pohledů na celou situaci. Tržní stav je prostě jedna mince, která má vždy dvě strany. Neexistuje tudíž pouze jeden správný pohled. V případě, že se Litecoin udrží nad těmi 145 USD, pravděpodobnost otestování 195 USD je nemalá. Chce to ale konečně solidní odraz.

Indikátory

Prozatím máme vrchol denního RSI na cca 48 bodech. Tudíž se hodnoty nedostaly ani do horní poloviny. Na jednu stranu je hromada prostoru pro případný růst, ale na stranu druhou víme, že trh je dost slabý. Z pohledu MACD je pozitivní momentum velmi slabé a hrozí zde bearish cross.

Závěrem

Laicky řečeno, dokud je kurz Litecoinu nad aktuálním supportem, růst k 195 USD není vyloučen. Respektive je ta pravděpodobnost pro silný odraz dobrá. V případě, že současná podpora padne, kurz v krátkém časovém horizontu s největší pravděpodobností otestuje roční low, které je kolem 107 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Celý článek zde |