72 % finančních poradců, kteří spravují 26 bilionů dolarů, by investovalo do krypto ETF

Skutečnost, že v současné době existuje burzovně obchodovaný fond (ETF) pro futures na bitcoin, neodradila investory od aktivnějšího přístupu k vyhlídce, že se na trhu objeví kryptospot.

Ochota investovat

Podle nedávného průzkumu společnosti Nasdaq mezi 500 finančními poradci, kteří nyní alokují nebo uvažují o alokaci do kryptoměn, by 72 % poradců bylo ochotnějších investovat prostředky klientů do kryptoměn, pokud by byl ve Spojených státech uveden na trh spotový ETF produkt, uvádí zpráva GlobeNewswire.

Ve skupině poradců, kteří údajně dohromady ovládají aktiva v hodnotě 26 bilionů dolarů, z těch, kteří již do kryptoměn investovali, 86 % předpokládá, že v příštích 12 měsících své alokace zvýší, zatímco 0 % hodlá své alokace snížit.

Z téže skupiny 50 % v současnosti využívá futures ETF na bitcoin a dalších 28 % je chce podle průzkumu začít využívat v příštích 12 měsících.

Poradci doporučují 6 % celkového portfolia klienta

Poradci, kteří v současné době investují do kryptoměn nebo o investici do kryptoměn uvažují, uvádějí, že jejich ideální alokace kryptoměn pro klienta činí v průměru 6 % celkového portfolia klienta.

Pro širokou expozici by 69 % dotázaných poradců zvažovalo využití indexového fondu, následovaného indexovými fondy pro konkrétní odvětví (57 %), aktivně spravovanými fondy (52 %), jednotlivými digitálními aktivy (40 %), respektive fondy s vysokým výnosem (31 %).

Vedoucí výzkumu indexů digitálních aktiv společnosti Nasdaq Jake Rapaport uvedl:

“Naprostá většina poradců, kterých jsme se dotazovali, buď plánuje začít alokovat prostředky do kryptoaktiv, nebo zvýšit svou stávající alokaci do kryptoaktiv. Vzhledem k tomu, že poptávka nadále prudce roste, budou poradci hledat institucionální řešení otázky kryptoaktiv, která nyní dominuje v rozhovorech s klienty.”

Dodal:

“Příliv kryptoaktiv prostřednictvím poradenských kanálů nevykazuje žádné známky zastavení, i když se poradci potýkají s úvahami o dodržování předpisů a hledají návod ve vzdělávacích materiálech od ostatních účastníků odvětví, včetně správců aktiv a poskytovatelů indexů.”

A konečně, téměř 10 % poradců tvrdí, že má o kryptoměnách velké znalosti, a dalších 9 % tvrdí, že si je velmi jistých svými schopnostmi poradit zákazníkům v oblasti digitálních aktiv. Téměř všichni dotazovaní poradci (98 %) vyjádřili zájem dozvědět se o kryptoměnách a digitálních aktivech více.

Závěr

Kryptoměny si nacházejí stále více fanoušků a je rozhodně dobře, že je poradci zahrnují do svých rozhovorů s klienty. Pokud nějakého poradce navštěvujete, vítáte, že se zajímá i o krypto nebo spíše investujete sami na sebe?

Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |