Čupr se spojil s Amazonem, Německo se ochudilo prodejem bitcoinů, banky dusí zbrojaře

  • Do opuštěné Staroměstské tržnice míří pořadatelé Signal Festivalu
  • Čupr se spojuje s Amazonem, cílem je expanze do Ameriky
  • Německo se zbrklým prodejem bitcoinů ochudilo o miliardy
  • Máslo nad zlato. Podle potravinářů ho mají na hlavě obchodníci
  • Některé banky dál dusí zbrojaře, peníze neposkytují hlavně menším firmám

Podívejte se na důležité zprávy uplynulého týdne.

Do opuštěné Staroměstské tržnice míří pořadatelé Signal Festivalu. Na opravu shání Praha peníze

Historickou Staroměstskou tržnici, jejíž unikátní klenuté stropy už desítky let zakrývají necitlivé podhledy a vestavby z dob komunismu, čeká nový osud. Pražský magistrát by měl opuštěný objekt dočasně pronajmout pořadatelům známého Signal Festivalu, kteří zde chtějí vytvořit galerii digitálního umění. Vedení hlavního města by mezitím chtělo najít trvalého nájemce, který by byl ochoten magistrátu pomoci s rekonstrukcí celého objektu. Po letech nezdařených pokusů o záchranu tržnice se náklady na renovaci vyšplhaly až na zhruba 700 milionů korun.

Plán, jak upéct globální Rohlík. Čupr se spojuje s Amazonem, cílem je expanze do Ameriky

Ani prohry včetně nedávných neúspěšných expanzí Tomáše Čupra nezbrzdily. Jeho cílem zůstává vybudovat z Rohlíku skutečně obří globální e-commerce supermarket. Proto se nyní spojuje s velkým jménem světového on-line byznysu, americkým Amazonem. Čuprovy vize a ambiciozní plány, jak je představil na konferenci SHIFTS, zahrnují automatizaci i umělou inteligenci, s jejichž pomocí chce maximálně zvýšit efektivitu a snížit náklady.

Zajímavost :  Vánoční trhy 2024 v Česku: Program akcí, otevírací doba, kdy a kam vyrazit

VIDEO:  Sanace po huti Liberty bude stát miliardy, už dnes tam tečou miliony, tvrdí expert Smutný z PwC v pořadu FLOW

Video placeholder

FLOW: Sanace po huti Liberty bude stát miliardy korun, už dnes tam tečou miliony, tvrdí odborník Smutný z PwC • e15

Německo se zbrklým prodejem bitcoinů ochudilo o miliardy. Trumpova výhra mu přisypala sůl do ran

Aktuální cena bitcoinu vyvolává hořké vzpomínky u všech, kteří se jej lehkovážně zbavili během několika vln letních výprodejů. Netýká se to jen kryptospekulantů, litovat by mohly i německé úřady. Inspiraci pro nakládání se zabavenými bitcoiny přitom mohly najít i v Česku.

Zajímavost :  Prečo máme také drahé vajcia a maslo? Naše ceny sú európsky paradox, nedávajú zmysel

Máslo nad zlato. Podle potravinářů ho mají na hlavě obchodníci, Prouza by povolal antimonopolní úřad

Předvánoční fotografie cenovek másla z tuzemských supermarketů zaplavují internet snad pravidelně od roku 2017, kdy trh poprvé zažil výraznější „máslovou krizi“. Alespoň tak o ní mluví Svaz obchodu a cestovního ruchu, který zastupuje většinu tuzemských supermarketů. Ceny tohoto mléčného produktu jsou letos diskutovaným tématem i v Poslanecké sněmovně – na kontrolní nákup se naposledy vydala poslankyně z hnutí ANO Margita Balaštíková, která v obchodě objevila máslo dokonce za rekordních 80 korun. O to, kolik za něj dnes zákazníci zaplatí a kdo na něm víc vydělává, se tak znovu přou obchodníci s výrobci, reprezentovanými Potravinářskou komorou.

Některé banky dál dusí zbrojaře, peníze neposkytují hlavně menším firmám

Zvyšování výrobních kapacit na podporu Ukrajiny, a také ozbrojených složek Evropské unie a NATO, včetně české armády, nadále vázne. Firmy českého obranného průmyslu si stěžují na překážky a někdy i nepřekonatelné bariéry v přístupu některých bank, které jim znemožňují získat peníze na projekty určené bojujícím Ukrajincům či spojencům. Mnohdy nedosáhnou dokonce ani na běžné bankovní služby.

Zajímavost :  Pozdě, ale přece: Piráti na cestě od punku do mainstreamu

Zdroj Zde