Ako dobytok na porážku. Starostov obcí pri Bratislave rozčúlil nový grafikon

24. nov 2022 o 16:08  I Platený obsah

Bernolákovo a Senec prídu o časť spojov do hlavného mesta.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Väčšina cestujúcich bude cestovať rýchlejšie v menej preplnených vlakoch a s kratším čakaním na ďalší spoj. Tvrdí to Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP) v analýze nového grafikonu železničnej dopravy, ktorý začne platiť od 11. decembra.

Analytici ÚHP dokonca tvrdia, že ide o najväčšiu reformu v železničnej doprave za poslednú dekádu, na ktorú doteraz nikto nenabral odvahu.

Otázka je, či túto odvahu ocenia regióny, v ktorých cestujúci prídu o niektoré zrýchlené vlaky, a to najmä v rannej špičke. Je pravdepodobné, že ostávajúce vlaky budú preplnené alebo ľudia presadnú do áut.

Súvisiaci článok Na vlakovú linku do Komárna sa vrátia Česi. RegioJet to už však nebude Čítajte 

Týka sa to najmä miest a obcí v okolí Senca, kde sú zápchy na diaľnici bežným koloritom života ľudí dochádzajúcich do Bratislavy. Teraz k nim pribudnú aj tlačenice v preplnených vlakoch.

Rýchlejšie, ale redšie

V novom cestovnom poriadku si polepšia cestujúci, ktorí chcú ísť na dlhšie trasy na sever a východ krajiny. Jazda z Bratislavy do Žiliny a Košíc sa pre cestujúcich zrýchli o 15 až 25 minút vďaka tomu, že rýchliky a zrýchlené regionálne vlaky (REX) nebudú stáť na každej zastávke ako doteraz.

Vlaky

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO