Allianz má nového finančního ředitele

Novým členem představenstva Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti, který od 1. června zodpovídá za oblast financí, je Venelin Yanakiev.

Na pozici finančního ředitele (CFO) vystřídal Petra Sosíka, který se od června připojil k regionálnímu týmu Allianz ve Vídni, kde zastává pozici regionálního finančního ředitele Allianz pro střední a východní Evropu. Yanakiev současně zůstává také ve své stávající pozici CFO Allianz na Slovensku.

Venelin Yanakiev se v oblasti pojišťovnictví a financí pohybuje od roku 1999 a působil v pojišťovnách v USA, Nizozemsku a Maďarsku. V roce 2011 se připojil k týmu Allianz v Mnichově, kde se věnoval pojistné matematice a řízení kapitálu.

Bakalářský titul z aplikované ekonomie získal na American University v Bulharsku, vysokoškolské studium dokončil na University of Notre Dame v USA s titulem Master of Arts z ekonomie.

Petr Sosík byl finančním ředitelem Allianz od roku 2019. Jako regionální CFO bude odpovídat za řízení financí, rizik a pojistné matematiky.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Můžete nás sledovat i na sociálních sítích. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag,… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |