Alternativním taxislužbám se vracejí zákazníci. Bolt nabízí štědrý nástupní bonus novým řidičům

Bolt v posledních měsících expandoval do Karlových Varů a Českých Budějovic, pro uspokojení nových trhů musí přijmout nové řidiče. Proto začal nabízet novým zájemcům 25tisícové bonusy, ještě v dubnu se přitom finanční obnos obdržený při nástupu pohyboval mezi čtyřmi až pěti tisíci korun. Zájem řidičů být součástí flotily Boltu se přitom podle Jakuba Dvořáka, který vede českou pobočku, zvýšil až o polovinu.

Zájem řidičů pociťuje i české Liftago. „Teď jsou na Liftagu aktivní zhruba dvě třetiny původního počtu řidičů před pandemií a zájemci z řad řidičů se znovu hlásí,“ uvedl CEO společnosti Ondřej Krátký.

Nové zájemce o působení pod jejich vlajkou Liftago neláká žádným speciálním příspěvkem. Mezi alternativními taxislužbami je podle Krátkého nejvýhodnější pracovat pro Liftago, neboť „zahraniční platformy řidičům díky nízkým cenám spíše ojely auto, a nevydělaly“. Naopak řidiči platí za užívání značky Liftaga.

Uber nástupní bonus nenabízí, řidičů má v současné době dostatek. Motivuje ale své zaměstnance k doporučení nových řidičů příspěvkem dva tisíce korun v Praze a tři tisíce korun v Brně.

Zajímavost :  Zájem o očkování s nižším věkem klesá. Zatím se přihlásilo necelých 80 tisíc lidí do 29 let

Na rozdíl od zahraničních taxislužeb, v České republice nemusí díky zájmu řidičů zdražovat. Během pandemie se provoz Boltu ustálil na 75 procentech běžného stavu. „Naše ceny pro cestující zůstávají na stejné úrovni, proto byla i poptávka po našich službách i v době pandemie poměrně vysoká,“ říká Dvořák. V souvislosti s rozvolněním koronavirových opatření zájem o odvoz znovu stoupá, shodují se zástupci Boltu a Uberu.

Zajímavost :  Postcovidová doba bude jako nová kupónovka, říkají Žufánek a Pflanzer z agentury Wiseguys

K plošnému zvyšování cen za jízdu v Česku nepřistoupil ani americký Uber. „V okamžicích mimořádně vysoké poptávky má aplikace Uber schopnost využívat funkci dynamické cenotvorby,“ říká Štěpán Sedláček z Uberu. „To umožňuje rychle reagovat na změny poptávky a dočasně vyvažovat ceny,“ doplnil šéf české pobočky.

V České republice tak panuje opačná situace než ve Spojených státech, kde se tamní největší alternativní taxislužby, Uber a Lyft, potýkají i navzdory štědrým bonusům s nedostatkem řidičů. V současné době neuspokojí poptávku amerických zákazníků, kvůli čemuž ceny za jízdy rostou. V dubnu oproti stejnému období v loňském roce vyrostly o 40 procent, uvádí analytická společnost Rakuten Intelligence.

Zdroj Zde