Americké město Fort Worth uvažuje o těžbě bitcoinů

S tím, jak se kryptoměny stávají stále rozšířenějšími, si úřady po celém světě začínají uvědomovat potenciál, který by jejich těžba mohla mít pro jejich komunity, včetně města Fort Worth ve Spojených státech.

Zdarma stroje na těžbu

Městská rada tohoto pátého největšího města v americkém státě Texas a jednoho z nejrychleji rostoucích měst v zemi má totiž 26. dubna hlasovat o usnesení o přijetí tří strojů na těžbu bitcoinů (BTC) od oborové podpůrné skupiny Texas Blockchain Council, informoval 25. dubna Fort Worth Star-Telegram.

Těžební stroje v hodnotě 2 100 dolarů, které by město získalo zdarma, jsou konkrétně součástí šestiměsíčního pilotního programu, který by Fort Worth prezentoval jako “město přátelské ke kryptoměnám, vstřícné k tomuto odvětví a k odpovědným podnikům, které přispívají k rozvoji této rozvíjející se technologie”.

Další pro-krypto pokroky ve Fort Worthu

Vedení města investuje skutečné úsilí do toho, aby se Fort Worth zařadil na mapu krypto-přátelských komunit a připojil se tak k New Yorku a Miami, kde se nedávno konala jedna z největších konferencí zaměřených na bitcoin.

Ve městě a jeho okolí se totiž podle údajů získaných 25. dubna z portálu Coin ATM Radar v současné době nachází 1 183 bitcoinových bankomatů, kde si můžete toto stěžejní digitální aktivum koupit nebo prodat.

Zajímavé je, že zoologická zahrada ve Fort Worthu přijímá také dary v kryptoměnách, včetně bitcoinu (BTC), etherea (ETH), chainLinku (LINK), dogecoinu (DOGE), polygonu (MATIC) a mnoha dalších, aby pomohla svému “poslání posilovat pouto mezi lidmi a životním prostředím prostřednictvím ochrany přírody, vzdělávání a rekreace”.

Podle webových stránek zoo:

“Darování kryptoměny je nezdanitelnou událostí, což znamená, že ze zhodnocené částky neplatíte daň z kapitálových výnosů a můžete si ji odečíst z daní. Díky tomu je darování kryptoměn jedním z daňově nejefektivnějších způsobů, jak podpořit Zoo Fort Worth.”

Bitcoin se mezitím obchoduje v červených číslech, protože jeho cena zůstává pod hranicí 40 000 USD. V době tisku byla na úrovni 38 917 dolarů, což podle údajů CoinMarketCap znamená pokles o 1,61 % za 24 hodin a o 1,10 % za celý týden.

Závěr

Rozvoj kryptoměn opravdu posouvá možnosti. Některá místa jsou ke kryptu přívětivější než jiná. Šli byste do zoo za BTC? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |