Americký poslanec Brad Sherman vyzývá SEC, aby „šla po“ kryptoburzách, které obchodovaly s XRP

Komise pro cenné papíry a burzy čelí grilování před Kongresem a jeden kongresman prosazuje další právní kroky proti krypto burzám.

XRP jako cenný papír

Podvýbor Kongresu v úterý uspořádal dohledové slyšení zaměřené na oddělení SEC pro vymáhání práva, na kterém vypovídal ředitel oddělení Gurbir Grewal. Ústředním tématem otázek zástupců byla role SEC na trzích s kryptoměnami.

„Divize čelí novým výzvám v podobě kryptoměn a dalších digitálních aktiv,“

– uvedl předseda podvýboru Brad Sherman, D-California. Se souhlasem zaznamenal případ, který komise vedla proti společnosti Ripple kvůli tokenu XRP, ale tlačil na Grewala, proč nestíhala burzy, které s XRP obchodovaly.

„Odbor určil, že XRP je cenný papír, a jde po XRP, ale z důvodů, které uvedu v otázkách, nešel po burzách, na kterých docházelo k desítkám tisíc nelegálních obchodů s cennými papíry,“

– řekl Sherman.

„Víte, že se jedná o cenný papír. To znamená, že nelegálně provozovali burzu cenných papírů,“

– pokračoval ve svých otázkách.

„Pokud věděli, že je to nezákonné, a vy víte, že je to nezákonné, a já vím, že je to nezákonné, doufám, že se na to zaměříte.“

Dlouhodobý spor

Komise pro cenné papíry a burzy zahájila řízení proti společnosti Ripple na konci roku 2020. Tato záležitost se stále projednává u soudu, kde probíhá několikaměsíční zpětná výměna názorů ohledně interní komunikace SEC, která proběhla předtím, než agentura rozhodla, že některé další tokeny, z nichž nejkritičtější je ethereum, nejsou rovněž cennými papíry.

Předseda SEC Gary Gensler sám předložil argument, že by se krypto burzy měly u komise registrovat jako burzy cenných papírů, ale nabral jen omezený ohlas.

Závěr

Myslíte si, že by to byl správný krok, aby SEC šlo po burzách, které s XRP obchodovaly, nebo je to jen zoufalý výkřik k tomuto případu?

Celý článek zde |