Arthur Hayes: Stále je možné, že ETH bude do konce roku na 10 000 USD

Arthur Hayes, bývalý generální ředitel společnosti Bitmex, se věnoval možnosti, že Ethereum do konce roku 2022 zaregistruje hodnotu 10 000 dolarů. Znovu také zopakoval, že trh by mohl být velmi turbulentní, zejména pak v polovině roku.

Více se Hayes vyjádřil také k pádu Terry, který je přímým důsledkem zvýšení sazeb Federálního rezervního systému a krize likvidity, která cenu stablecoinu dotlačila až ke krachu.

Ethereum dosáhne 10 tisíc USD navzdory volatilnímu trhu

Pokud se podíváme na potenciál ETH v širší spektru a delším horizontu, je Hayes přesvědčen, že tato kryptoměna může exponenciálně růst a vystřelit na konci roku na hodnoty kolem 10 000 dolarů.

Trh je sice v současné době dosti nevyzpytatelný, ale ETH i ostatní kryptoměny by se vrátily do formy, jakmile by centrální banka také zpomalila proces zvyšování sazeb.

Co se týká kolapsu projektu Terra, tak ten byl podle něj hned od počátku odsouzen k zániku kvůli jeho vlastnímu naprogramování. Politika Fedu ohledně zpřísňování globálních centrálních bank, které tlačí na problémy s likviditou, byla jen špičkou ledovce. Všechno tak “bylo v pytli”.

Hayes v dubnu oznámil, proč bude rok 2022 pro Ethereum velkolepý. Říká, že jakmile blockchain přejde na systém proof-of-stake (POS), bude nyní založen na komoditách nebo “měnových dluhopisech” – na rozdíl od BTC, který je podle něj “čistými penězi”.

Dále uvádí, že ETH je lepší investicí než bitcoin a další mince. Přechod, ke kterému má dojít v létě 2022, bude zlomovým bodem, který Ethereum posune dopředu.

ETH je mnohem lepší než BTC

Hayes je pevně přesvědčen o tom, že ETH je lepší než BTC a říká:

“ETH je komodita používaná k napájení počítače, nikoliv čistě peněžní nástroj”

Hayes proto doporučuje, aby lidé nakupovali Ether a vydávali dluhopisy ETH. Logika tohoto postupu spočívá v tom, že ti, kdo nakoupí ETH, budou automaticky identifikováni jako DeFi nebo Metaverse společnosti, což zvýší cenu akcií.

Vzhledem k tomu, že ETH snad již brzy přejde na mechanismus proof-of-stake, Hayes věří, že ETH může pohánět více ESG fondů, což mu pomůže získat větší imunitu v regulačních otázkách. Je třeba si také uvědomit, že pro spoustu lidí je mechanismus proof-of-stake “použitelnější”, protože je ve srovnání s mechanismem proof-of-work ekologicky šetrnější.

Závěr

Pokud se zaměříme na růst ceny Etherea, Hayes říká, že k tomu nemusí dojít brzy, neboť celkový stav kryptoměnového  trhu je velmi volatilní a vratký. Jedinou nadějí tady je, že Fed přehodnotí svá nařízení. Navzdory výkyvům ovšem stále věří, že Ethereum může, jakmile přijde pokračování býčího trendu, na konci roku 2022 dosáhnout 10 000 dolarů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |