Australská senátorka: Bitcoin bude mainstreamovou technologií

Australská senátorka Jane Hume prohlásila, že Bitcoin není jen módním výstřelkem. Věří, že kryptoměny se brzy objeví jako mainstreamová technologie. Co dalšího prohlásila o australská senátorka o kryptoměnách?

Bitcoin nejzářivější technologie

Australská senátorka Jane Hume v nedávném rozhovoru pro Australian Financial Review veřejně podpořila digitální aktiva. Reagovala mimo jiné na prohlášení vedoucího oddělení platební politiky v Reserve Bank of Australia, Tonyho Richardse, který o kryptoměnách mluvil jako o módním výstřelku.

Senátorka Hume s výrokem nesouhlasila. Dle jejího vyjádření je kryptoměnový průmysl  choulostivá oblast, ke které by místní vláda měla přistupovat obezřetně, ale ne ustrašeně. Hume věří, že kryptoměny nejsou pouhým výstřelkem a nakonec se objeví jako mainstreamová technologie.

„Jak průmysl, tak vláda musí uznat, že to není módní záležitost.“

Australská politička dále prohlásila, že kryptoměny si v průběhu několika let získaly pozornost u mnoha Australanů. Nedávný průzkum Qualtrics [1] dokonce ukázal, že držitelem digitálních aktiv je zhruba každý pátý Australan. Nejoblíbenějšími kryptoměnami v zemi jsou Bitcoin, Ethereum a Dogecoin.

Jane Hume se také zabývala decentralizovanými financemi (DeFi). Předpověděla, že DeFi bude pro Austrálii znamenat neuvěřitelné příležitosti v budoucnu a Austrálie nesmí zůstat pozadu. Otevřený přístup ke kryptoměnám má v Austrálii několik dalších vrcholových politiků.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje 56 478 USD dle KMC.

Závěr

Kryptofriendly Austrálie připravuje pro kryptoměny regulační rámec, který by měl vstoupit v platnost do jednoho roku. Celý rozhovor Jane Hume pro Australian Financial Review si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [2]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO