Až polovina cestujících přijíždí na ruzyňské letiště autem. Zaparkovat mohou ve třech parkovacích domech

Jen pár minut chůze od terminálů přímo v areálu Letiště Václava Havla mohou cestující využít tří krytých parkovišť. Z toho dva parkovací domy jsou v těsné blízkosti obou letištních terminálů. Osm dní parkování je možné rezervovat již od 740 korun. Díky online rezervaci je možné ušetřit až padesát procent částky a získat garanci volného místa a také bezplatného storna, pokud se cestujícím změní plány. 

O parkování na letišti je velký zájem. Vyplatí se proto rezervace, kterou je možné provést předem na webových stránkách AeroParking. Pro dlouhodobé parkování slouží parkovací dům PA Smart, PD Holiday nebo PC Comfort, kde lze nabíjet i elektromobily. Cestující mohou díky rezervaci získat výhodnější cenu a mají jistotu parkovacího místa. 

Krátkodobé i expresní parkování

„Parkování přímo na letišti ušetří cestujícím čas i peníze a nabízí bezproblémový a pohodlný start i závěr dovolené nebo pracovní cesty. Navíc disponujeme nonstop asistencí a garantujeme cestujícím bezplatné storno, pokud si rezervaci stihnou zrušit před jejím plánovaným začátkem. Lidé i automobily jsou u nás v bezpečí. Parkovací domy jsou monitorované kamerovým systémem a pravidelně střeženy ostrahou,“ říká člen představenstva Letiště Praha Jakub Puchalský.

Zajímavost :  Kraje chtějí koordinátora pro sladění jízdních řádů. Dokázal by i ušetřit
Parkovací dům AeroParking PA SMART. Foto: Letiště Praha

Pro expresní parkování, které slouží k rychlému výstupu a nástupu cestujících, stejně tak pro rychlé naložení a vyložení zavazadel, je možné využít parkoviště přímo před Terminály 1 a 2. Na parkovištích P1 Express a P2 Express je k dispozici zdarma jeden vjezd o délce patnáct minut, a to jednou za 24 hodin. Parkování od započaté 16. do 30. minuty je zpoplatněno regulačním poplatkem sto korun. Poté je účtováno sto korun za každou započatou půlhodinu. 

Zajímavost :  Společnost Rohlík spouští možnost nákupů v zálohovaných vratných taškách z plastu, které...

Pro krátkodobé parkování je možné využít parkoviště PB Economy nebo parkovací dům PC Comfort. Parkování zde od poloviny září vyjde na osmdesát korun za hodinu. Platba je možná pouze na místě v automatu před odjezdem. 

Stanice pro elektromobily

Letiště Praha nabízí parkování i pro náročnější klientelu. To poskytuje PC Premium s padesáti XXL stáními, zvýšeným dohledem ostrahy letiště a s vozíky pro přepravu zavazadel hned po ruce. S abonentní kartou je možné parkovat v PC Comfort nebo PC Premium neomezeně. Parkování není nutné rezervovat dopředu, přijet lze s jakýmkoliv vozem, a navíc je karta daňově uznatelnou položkou.

V přízemí parkovacího domu PC Comfort je k dispozici rychlonabíjecí stanice, která umožňuje zároveň nabíjet dva vozy a to za pomoci konektorů CHAdeMO (až 50 kW), CCS (až 50 kW) nebo Typ 2 „Mennekes“ (až 22 kW). V jednu chvíli lze použít pouze jeden konektor na nabíjení stejnosměrným proudem.

Zajímavost :  Poptávka po elektromobilech sílí. V srpnu bylo elektrifikováno každé páté auto vyrobené u nás

ede

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO