Babiš prekvapivo prišiel do debaty ČT. Do napadnutého Poľska by českých vojakov neposlal

23. jan 2023 o 7:46  I Platený obsah

Moderátor po dueli priznal, že o príchode Babiša sa dozvedel len niekoľko desiatok sekúnd pred začiatkom debaty.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

PRAHA. Najprv verejne oznámil, že do predvolebnej diskusie verejnoprávnej televízie nepríde. „Len aby ste vedeli, rozhodol som sa NEÍSŤ do predvolebnej debaty v Českej televízii,“ napísal bývalý český premiér Andrej Babiš na Twitteri.

Mnohí diskutéri pod týmto statusom lídrovi hnutia ANO vyčítali, že sa takto snaží vyhnúť skutočne kritickým otázkam, ktoré mu moderátori komerčných televízií nepoložia.

V nedeľu večer však Babiš mnohých prekvapil, keď sa na poslednú chvíľu dostavil do budovy Národného múzea v Prahe, kde Česká televízia debatu zorganizovala.

Moderátor Martin Řezníček po dueli priznal, že o príchode Babiša sa dozvedel len niekoľko desiatok sekúnd pred začiatkom debaty.

Viacerí českí novinári expremiéra podozrievajú, že kalkuloval s cieľom pritiahnuť na seba pozornosť a zároveň využiť slabosť súpera. Už skôr v nedeľu bolo totiž zjavné, že Babišov rival Petr Pavel, ktorého prieskumy aktuálne favorizujú, je chorý. Neskôr to potvrdili aj viacerí členovia Pavlovho tímu a samotný Pavel, ktorý zrušil pondelkový program.

Babiš však neupútal pozornosť iba účasťou v debate, ale hneď niekoľkými klamlivými či kontroverznými výrokmi. Jeden z nich okamžite zarezonoval aj v zahraničí.

Český expremiér totiž v debate vyhlásil, že v prípade, ak by došlo k útoku na Poľsko či pobaltské štáty, neposlal by napadnutým spojencom v rámci NATO na pomoc české jednotky.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO