Baliarenský gigant Tetra Pak sa sťahuje z Ruska

Vďaka Aktualitám má každý človek prístup k overeným informáciám zadarmo.

teraz aj vy.

Po energetických podnikoch, automobilkách či firmách z maloobchodu a služieb oznámil odchod z ruského trhu aj baliarenský gigant Tetra Pak. Firma tak ukončí biznis v Rusku po viac než šiestich desaťročiach. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Švédsko-švajčiarska spoločnosť pozastavila svoje aktivity aj investície na ruskom trhu už v marci, krátko po invázii Ruska na Ukrajinu. Aktivity obmedzila iba na produkciu obalov pre základné potraviny. Teraz sa rozhodla trh opustiť kompletne s tým, že zostávajúci biznis bude viesť miestny manažment pod novým názvom.

„Nemáme inú možnosť,“ uviedla spoločnosť Tetra Pak v oficiálnom oznámení. „V dôsledku obmedzení na export produktov do Ruska, čoho výsledkom sú problémy v dodávateľskom reťazci, musíme z krajiny odísť,“ dodala firma, ktorá tak ruský trh opustí po 62 rokoch.

Tento článok mohol vzniknúť aj vďaka podpore našich čitateľov

Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

S podporou až 2 knihy ZADARMO
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Možnosť diskutovať

Celý článek zde