Bankovní gigant JPMorgan říká, že zhroucení bitcoinů a kryptoměn může být krátkodobé – zde je důvod

JPMorgan, gigant finančních služeb říká, že nejnovější zhroucení trhu s bitcoiny (BTC) a kryptoměnami může být pomíjivé.

Podle nové zprávy BNN Bloombergu analytici z JPMorgan říkají, že současný trend snižování zadluženosti na kryptotrhu nemusí již trvat dlouho.

Analytici také naznačují, že kryptofirmy by neměly být překvapeny z klesajícího trendu digitálních aktiv.

Stratégové tvrdí, že poslední krize v Three Arrows Capital, kdy regulátoři z Britských Panenských ostrovů nedávno nařídili její likvidaci, byla „projevem tohoto procesu snižování zadluženosti“.

Záchrana před mědvědy

Ačkoli mnoho krypto aktiv, jako jsou Terra a Celsius, nedávno zkolabovalo, stratégové z JPMorgan říkají, že krypto entity a investoři rizikového kapitálu zasahují, aby „zadrželi nákazu“, což by mělo trh zachránit před mědvědy.

Platforma FTX

JPMorgan uvádí kryptoměnovou platformu FTX jako příklad s tím, že firma nedávno udělila úvěrové linky angažovaným krypto projektům a také zvažovala jejich přímou akvizici.

Podle generálního ředitele FTX Sama Bankman-Frieda byla hlavním důvodem krachu kryptotrhu politika Federálního rezervního systému.

V novém rozhovoru pro NPR Bankman-Fried říká, že důvodem úpadku kryptoprůmyslu je agresivní zvyšování úrokových sazeb Federálního rezervního systému v boji proti inflaci.

„Hlavním hnacím motorem toho byl Fed… doslova se trhy bojí. Lidé s penězi se bojí.”

Bankman-Fried dále uvádí, že cítí, že je zodpovědný za zastavení krvácení.

„Mám pocit, že máme zodpovědnost vážně uvažovat o tom, že zasáhneme a zastavíme nákazu, i když to pro nás bude ztráta. I kdybychom to nebyli my, kdo tuto krizi způsobil, musíme pomoci tento ekosystém uzdravit.” 

Závěr

Společnost JPMorgan je opravdu gigantem ve svém odvětví, myslítě si však, že má opravdu takovou síla na změnu trendu ? Pokud by inspirovali i ostatní krypto firmy a investory, nemožné to určitě není.

Celý článek zde |