Bitcoin je aktuálně šestou největší měnou světa

Nejdůležitější kryptoměna na světě se zároveň stala (při současné tržní kapitalizaci) šestou největší měnou na světě. Bitcoin soutěží s národními měnami z více než 170 zemí.

Bitcoin stoupá na vrchol

Nejdůležitější kryptoměna na světě, Bitcoin, již existuje 11 let. Během tohoto poměrně krátkého období se jí podařilo zařadit mezi deset největších světových měn. USD, EUR, CNY, JPY A INR jsou v současnosti jediné světové měny, které stále překonávají BTC.

Ohlédneme-li se na pouhé kryptoměny, Bitcoin je stále největší kryptoměna na světě, která kdy existovala. Ačkoliv se snaží mnoho altcoinů atakovat kryptoměnovou přední příčku, Bitcoin stále nebyl sesazen.

I když Bitcoin a fiat měny nejsou z hlediska výpočtu cirkulující hodnoty přesně ekvivalentní, můžeme přesto odhadnout, kde by se Bitcoin v žebříčku světových měn nacházel. K porovnání se užívá tržní kapitalizace BTC s peněžní zásobou fiat měn.

Ostatní fiat měny v tabulce

Americký dolar zaujímá stále první místo v tabulce světových měn, kde podle Federálního rezervního systému jsou v oběhu bankovky a mince v hodnotě 1,95 bilionů amerických dolarů. Druhé místo zaujímá Euro, které bylo poprvé zavedeno v roce 2002.

Třetí příčku největší světové měny na světě obsadil čínský jüan. Čína však spuštěním své digitální podoby národní měny může svrhnout dominanci amerického dolaru a dostat se na první místo tabulky. Čtvrtou největší měnou světa zůstává japonský jen a páté místo zaujímá indická rupie.

Bitcoin na šestém místě největší měny těsně vytlačuje ruský rubl, který si chce zajistit svoji pozici.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 10100 USD dle KMC.

Závěr

Během bull runu Bitcoinu v roce 2017, kdy dosáhla svého historického maxima, se BTC dokonce dostal na páté místo světových měn. Pokud u nejdůležitější kryptoměny světa dojde k dalšímu překročení svého dosavadního ATH, může se kryptoměna klidně ucházet o první tři příčky.

Zajímavost :  [Večerní souhrn článků] • Binance dočasně v problémech • Jack Dorsey láká do aliance • a další články

Zdroj Zde