Bödöra po prepustení z väzby opäť zadržali

13. jan 2022 o 13:01 I Aktualizované o 17:09

Bödör bol vo väzbe pre korupčnú kauzu Dobytkár.

BRATISLAVA. Po prepustení z väzby strávil na slobode iba zopár hodín. Nitrianskeho oligarchu Norberta Bödöra znova zadržala polícia.


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Ako prvý o tom informoval portál Aktuality.sk.

„V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že vyšetrovateľ NAKA zadržal Norberta B. obvineného v inej trestnej veci. Zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácií,“ uviedlo polícia. Bödör bol predtým vo väzbe pre korupčnú kauzu Dobytkár.

Bödöra vo štvrtok prepustil z väzby Najvyšší súd. Oligarcha bol vo väzbe od júla 2020. Súd argumentoval tým, že rešpektuje právny názor Ústavného súdu. Ten vlani v decembri rozhodol, že Najvyšší súd porušil základné právo Bödöra uznesením z 23. marca, ktoré sa týkalo predĺženia jeho väzby. Najvyšší súd vtedy zamietol jeho sťažnosť voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu a predĺžil mu väzbu do 1. septembra 2021.

Súvisiaci článok Najvyšší súd porušil právo obvineného Bödöra Čítajte 

Na Ústavnom súde sa Bödör sťažoval aj na uznesenie Najvyššieho súdu z júna, ktorým súd zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu, a tiež žiadosť o nahradenie väzby.

Bödör čelí obvineniu v kauze Dobytkár, ktorá sa týka korupcie v Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

Stíhaný je aj v kauze Očistec. Polícia obvinila okrem Bödöra aj viacerých vysokých policajných funkcionárov vrátane policajného exprezidenta Tibora Gašpara. Podozriví sú z toho, že vytvorili organizovanú skupinu, ktorá mala manipulovať vyšetrovanie rôznych prípadov a zbierať kompromateriály na politických súperov strany Smer.

Oligarchu stíhajú aj pre korupciu v kauze Judáš. Bývalý riaditeľ Národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník mal vypovedať o tom, že zobral od Bödöra úplatok 50-tisíc eur za to, že NAKA nebude vyšetrovať syna bratranca exministra Petra Žigu.

Celý článek zde |