Brazilský Senát schválil zákon o regulaci kryptoměn

Brazilský Senát toto úterý schválil nový návrh zákona, který podle oficiálních informací bude sloužit jako regulační rámec pro kryptoměnový průmysl v zemi. Cílem nového zákona je přinést větší bezpečnost investorům a nastavit pravidla.

Zákon: Brazílie průkopníkem kryptoměn?

Největší jihoamerický národ v úterý schválil zákon o regulaci kryptoměnového průmyslu v Brazílii. Zákon týkající se regulačního rámce pro obchodníky a investory s kryptoměnami v zemi však stále nemá vyhráno.

Než zákon vstoupí v platnost, musí projít souhlasem ještě Poslanecké sněmovny a podpisem prezidenta Jair Bolsonara. Zákon o regulaci kryptoměn definuje, že  kryptoměny jsou digitální reprezentace hodnoty, kterou lze obchodovat nebo převádět elektronicky, včetně provádění plateb a investic.

„Podle návrhu budou poskytovatelé služeb digitálních aktiv moci působit v Brazílii pouze s předchozím povolením od orgánu nebo subjektu federální veřejné správy. Návrh také definuje, že instituce oprávněné k činnosti centrální bankou budou moci exkluzivně poskytovat kryptoměnové služby nebo je akumulovat s jinými činnostmi.“

Brazilská vláda ještě rozhodne, zda by měly být do nového návrhu zákona o regulaci kryptoměnového odvětví přidány další pozměňovací návrhy. Zákonodárci v Brazílii také stanoví, která státní organizace bude sloužit jako nejvyšší regulátor dohlížející na poskytovatele kryptoměn.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 38 009 USD dle KMC.

Závěr

Latinská Amerika patří mezi oblast s vysokou mírou adopce kryptoměn. Finanční nestabilita, korupce a další problémy vedou obyvatele těchto zemí k používání kryptoměn. Středoamerický Salvador se stal první zemí, kde se stal bitcoin zákonným platidlem.

Co si o tom myslíte vy? Zprávu tamního deníku O Globo Economia si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Celý článek zde |