Bývalý kongresman Ron Paul říká, že bitcoiny jsou peníze a měly by být zdaněny stejně

Bývalý kongresman Ron Paul říká, že by regulátoři měli změnit pohled na hlavní kryptoměnu. Bitcoiny by dle jeho názoru měly být regulovány a zdaňovány stejně jako peníze.

Ron Paul chce změnu kryptoregulací

Pokud by regulátoři přistoupili ke kryptoměně podle návrhu bývalého kongresmana, znamenalo by to od základu přehodnotit regulační rámce pro krypto. Ron Paul, který dříve kandidoval na prezidenta USA, obnovil výzvy k legalizaci bitcoinů jako peněz.

Paul je libertarián a je autorem bitcoinového filmu „End the Fed.“ Jak název filmu napovídá, bývalý kongresman kritizuje americkou centrální banku. Důvodem je její nekontrolovaný tisk peněz od začátku pandemie. 85letý bývalý kongresman se zůčastnil konferencie o bitcoinech v Miami, kde 3. června hovořil s poskytovatelem finančních zpráv Kitco News.

Ron Paul poznamenal, že jeho cílem je „pomoci legalizovat soutěž.“

„..A pak si myslím, že to lidé vyřeší. Svoboda volby to vyřeší.“

Rozhodnutí o měně má být na lidech

Bitcoin je digitální měna, jsou to nezávislé peníze, ale stále jsou to peníze. A jako peníze by podle Paula měly být také regulovány. Problémem však jsou vlády, které to dosud odmítají. Bývalý kongresman popsal zlato a bitcoiny jako peníze a „konkurenci“ americkému dolaru. Zdůraznil přitom, že hlavním důvodem, proč investoři hledají takové alternativní formy peněz, je zajištění proti klesající hodnotě amerického dolaru.

Paul je přesvědčen, že tyto „alternativní formy peněz“ by měly být zdaněny stejně jako fiat měna:

Zajímavost :  Dobré ráno: Tento štát nezaujímajú práva žien

„Právě teď, když kupujete a prodáváte zlato, dostanete to zdaněno, mohou to udělat. Pokud vyděláte v bitcoinu, budete číst příběhy o tom, že lidé jsou z toho zdaněni. Nemůžete zdanit peníze, nedaníte to. Pokud jste si koupili dolar před rokem a klesl o 10 %, nemůžete si vzít ztrátu, protože váš dolar ztratil hodnotu.“

Daně

Zatímco se regulátoři ptají, jaké regulace vyžaduje krypto, komunita odpovídá, že jde o regulaci daní, která potřebuje změnu. Na Kryptomagazínu nedávno vyšel komentář, kde jsem se tomuto tématu věnoval. Nebyl jsem však v požadavcích zdaleka tak odvážný, jako Ron Paul.

Zajímavost :  Kedy hrá Slovensko? Pozrite si program štvrťfinále MS v hokeji

Podle bývalého kongresmana je však situace jasná. Byť se vlády mohou bránit, tak bitcoiny jsou peníze a neměly by tedy být daněny. Kromě toho není potřeba rozhodovat o tom, zda je Bitcoin dobrý nebo špatný. Toto rozhodnutí by mělo být na lidech.

„Nepokusím se přesně technicky vysvětlit, zda je to dobré, špatné nebo lhostejné. Budu více argumentovat za legalizaci svobody volby. Rozhodovat by měli lidé, a ne vláda.“

Závěr

Digitální i fyzické zlato jsou peníze. Jedná se tedy o konkurenci pro fiat měny, které jsou používány z nařízení vlády. Bývalý kongresman Ron Paul vystoupil proti monopolizaci peněz a volá po svobodné volbě. Kromě toho by se podle něj Bitcoin měl (ne)danit stejně, jako peníze.

Zajímavost :  Příjem přihlášek do Národních cen pro rok 2021 prodloužen do 25. června 2021

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO