Cambridge: Těžba Bitcoinu je nyní šetrnější k životnímu prostředí

ekologie bitcoin marathon těžba bitcoinu
Zdroj: pixabay.com

Nová data Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index ukazují, že dopad těžby Bitcoinu na životní prostředí není tak hrozný, jak tomu bylo v minulosti. Bitcoin se tak stal šetrnějším k životnímu prostředí.

Ekologický Bitcoin a jeho těžba

Velmi přísný zásah čínských úřadů proti kryptoměnovým těžařům v zemi způsobil jejich exodus do mnohem přátelštějších a výhodnějších oblastí. Například Texas, který má levnější obnovitelné zdroje energie, tak přivítal mnoho z nich.

Nová data Cambridgské univerzity tak ukazují, že geografie těžby Bitcoinu se za posledních šest měsíců drasticky změnila, hlavně kvůli masivnímu zásahu proti těžařům v Číně. Zpravodajský portál CNBC shromáždil názory několika kryptoměnových odborníků.

Zajímavost :  Dobré ráno: Maďarsko špehovalo nepohodlných novinárov

Migrace těžařů změnila dopad kryptoměnového odvětví na životní prostředí. Větší decentralizace těžařů ve světě způsobila, že těžba kryptoměn je šetrnější k přírodě, než tomu bylo v době, kdy Čína ovládala globální hashovací sílu.

Dominance Číny tak výrazně utrpěla, oproti tomu si významně polepšily Spojené státy americké. V USA je hojně zastoupená obnovitelná energie. Generální ředitel společnosti Foundry se k současné situaci vyjádřil následovně:

„Pro bitcoin je to velké plus. Těžaři po celém světě hledají uvízlou energii, která je obnovitelná. Ta bude vždy za nižší cenu. Tohle je velká výhra pro uhlíkovou stopu bitcoinu.“

Údaje z Cambridge ukazují, že téměř 17 % veškeré těžby BTC se nyní provádí v Severní Americe a nejméně 50 % z toho využívá obnovitelnou energii. Čína se propadla z původních 65 % na 46 % a pokles může být ještě mnohem větší.

Zajímavost :  Štyri roky sa pozerala na svoj cieľ. Ide za ním aj so zlomeným palcom

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 31 934 USD dle KMC.

Závěr

Zdá se, že hon na těžaře kryptoměn opravdu zabral. Exodus těžařů z Číny se podepsal na celkové ekologii těžby Bitcoinu. Celou studii z Cambridgské univerzity si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Zajímavost :  Minúta po minúte: Nová vyhláška odpúšťa karanténu už len plne zaočkovaným

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO