Canalys: Čínská Xiaomi předstihla Apple v podílu na trhu chytrých telefonů

Peking – Čínský výrobce smartphonů Xiaomi ve druhém čtvrtletí předstihl Apple v podílu na světovém trhu chytrých telefonů. Se 17procentním podílem obsadil druhé místo za korejským Samsungem, který ovládal 19 procent a třetí Apple 14 procent trhu. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Canalys.

Firma Xiaomi rychle expanduje na zahraničních trzích. Podle analytika Canalys Bena Stantona meziročně zvýšila dodávky do Latinské Ameriky o 300 procent a do západní Evropy o 50 procent. Celkem zvedl čínský výrobce dodávky meziročně o 83 procent, zatímco Samsung o 15 procent a Apple o jedno procento.

Zajímavost :  Únia má vo svojom strede diktatúru. Maďarsko kritizujú už aj za Pegasus

Podle Stantona ale Xiaomi stále cílí na levnější segment. Průměrná cena jejích prodaných telefonů je o 75 procent nižší než přístrojů od amerického Applu. Xiaomi těží z problémů Huawei, což dříve býval největší prodejce chytrých telefonů na světě, ale na jeho tržby dolehly dopady amerických sankcí, které čínskou firmu odřízly od klíčových dodavatelů softwaru a čipů.

Smartphony stále stojí za většinou příjmů Xiaomi. Firma se ale chystá proniknout do nových oblastí podnikání – v březnu oznámila plán vstoupit na trh s elektromobily, do kterého hodlá v příštích deseti letech investovat deset miliard dolarů (216 miliard Kč).

Zajímavost :  Designér představil jedinečný koncept luxusního soukromého vlaku. Stál by 350 milionů dolarů

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO