ČD zahájí 13. června provoz nových spěšných vlaků mezi Plzní, Chebem a K. Vary

Plzeň – České dráhy (ČD) zahájí od 13. června provoz nových spěšných vlaků mezi Plzní, Mariánskými Lázněmi, Chebem a Karlovými Vary. Linku si objednaly Plzeňský a Karlovarský kraj. Pojedou po většinu dne v dvouhodinovém intervalu a doplní nabídku dálkových spojů. Spěšné spoje zpočátku zajistí motorové jednotky RegioShark, které nejpozději do konce platnosti současného jízdního řádu, tedy do prosince, vystřídají nové soupravy RegioPanter, řekl dnes ČTK mluvčí ČD Robert Pagan. V Plzni navíc vzniknou nové přípoje na rychlíky Praha – Domažlice – Mnichov.

“Zavedení nových spěšných vlaků přinese lepší, četnější a pravidelnější nabídku spojů mezi oběma krajskými městy. Budou výhodné i pro cestující z menších sídel na trase. Vznikne tak například nové přímé spojení Svojšína a Plané u Mariánských Lázní se Sokolovem, Chodovem a Karlovými Vary či naopak Sokolova a Kynšperku s Plzní,” řekl náměstek ředitele ČD pro obchod Jiří Ješeta. Pojedou s výjimkou dopoledne v pravidelném dvouhodinovém taktu a jejich jízdní doba mezi Plzní a Chebem bude jen nepatrně delší než u Západních expresů. Trasu ujedou za 1,5 hodiny, tedy jen o 11 minut déle než expresy. Celou trasu mezi krajskými městy projedou za dvě hodiny a 23 minut, dodal.

Zajímavost :  Vakcínami AstraZeneca a Johnson & Johnson se nebudou očkovat mladší 60 let

“Spěšné vlaky doplní nabídku dálkových vlaků mezi Plzní a Chebem a díky přípojům na expresy mnichovské větve linky zajistí navíc nová přestupní spojení dále do Domažlic a Mnichova nebo do Prahy,” řekl Pagan. Zastávky Cheb-Všeboř, Stebnice, Salajna, Valy, Milíkov, Sulislav, Pňovany a Plešnice budou jen projíždět, případně zastavovat na znamení.

Nové spoje dočasně zajistí moderní motorové soupravy RegioShark. “Vlivem epidemie covid-19 nestihne Škoda Transportation dodat a schválit nové vlaky včas, po projednání s kraji tak dojde k plnému nasazení nových elektrických jednotek RegioPanter nejpozději k jízdnímu řádu 2021/2022, a nikoliv k 13. červnu, jak bylo původně plánováno. Teď prochází testy ve zkušebním centru ve Velimi,” řekl Ješeta. ČD podle něj po dohodě s kraji dočasně zajistily náhradní soupravy RegioShark, které podle něj nabídnou srovnatelný komfort.

Zajímavost :  VIDEO: Pandemie proměnila českou e-commerce. Obrat e-shopů atakuje hranici 200 miliard

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO