Čekají nás události, které by mohly výrazně otřást kryptotrhy – O které jde?

zdroj:pixabay.com

Od května, kdy medvědi převzali vládu na trhem, ztratily kryptoměny značnou část ze své hodnoty. Poté, co v dubnu dosáhla tržní kapitalizace kryptoměn více než 2 biliony $, se nyní pohybuje kolem 1,3 bilionu $. Již v srpnu nás ale čekají tři zásadní události, které mají potenciál mocně otřást celým kryptotrhem.

Všichni vidíme, že zejména Bitcoin, největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, ztratil významnou část hodnoty, když odepsal od svého ATH více než 50 %. Bitcoin ztratil mnoho investorů, kteří byli na futures trhu v long pozicích. Data naznačují, že v poslední době, kdy Bitcoin za jediný den klesl na hodnotě více než 2 000 $, bylo zlikvidováno na futures pozicích více než více než 200 milionů $. Trh potřebuje obrat, aby získal zpět ztracené území.

Srpen bude velmi důležitý

Účastníci kryptoměnového trhu s nadějí vyhlíží další měsíc, kdy mnozí z nich očekávají, že k tolik očekávanému obratu skutečně doje. Čeká nás navíc v srpnu několik událostí, které tyto spekulace podporují.

Jednou z nejvíce očekávaných událostí je nejnovější upgrade sítě Ethereum – London. Aktualizace, která zahrnuje stále kontroverzní EIP-1559, byla naplánována tak, aby v příštím měsíci plně zasáhla mainnet. I když bylo oznámeno, že o konečném datu spuštění bude rozhodnuto na schůzce hlavních vývojářů 9. července, jeden z core vývojářů sítě, Tim Beiko, navrhl, aby byla aktualizace spuštěna 2. srpna. Panují očekávání, že v důsledku nasazení této aktualizace, se cena ETH vydá severním směrem.

Kromě toho Komise pro cenné papíry (SEC) rovněž nedávno oznámila, že zveřejní své konečné rozhodnutí ohledně First Trust SkyBridge Bitcoin ETF, za kterým stojí známý obchodník Anthony Scarammucci. Ve svém prohlášení SEC uvádí, že prodloužení období jim dává více času a šanci zvážit kritické aspekty ETF a správně vyhodnotit rizika a přínosy. Pokud bude ETF schválen, bude to první americký kryptoměnový fond obchodovaný na burze, což by mělo vyvolat příliv nových peněz.

Na druhé straně se ovšem ukazuje, že červenec přináší očekávání dalších potíží pro kryptoměnový trh, neboť společnost Grayscale Investment oznámila, že dochází k uvolnění akcií v jejich Bitcoin trustu (GBTC), kde končí šestiměsíční období uzamčení. Fond, který je čšasto používán jako kryptoměnový investiční nástroj mnoha firem a jednotlivců se v současné době může pochlubit držením BTC v hodnotě více než 20 miliard dolarů. Zatímco mluvčí JPMorgan předpovídá, že to může cenu Bitcoinu poslat na hodnoty kolem 25 000 USD, mnozí naopak doufají, že k tomu nedojde.

Zajímavost :  Oznámení o vyhlášení výběrového řízení podle služebního zákona

Závěr

Srpen bude nesmírně důležitý, neboť panují očekávání, že se na trh vrátí větší stabilita, neboť po odemčení Grayscale Trustu už nejsou pro nejbližší období naplánovány žádné další podobné velké akce, které by mohly v podobném měřítku ovlivnit kryptoměnový trh. Srpen by tak v zásadě mohl přilákat mnohem více nových investorů.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO