Ceny ropy pokračujú v poklese, cena Brentu skĺzla pod 104 USD za barel

Náladu na ropných trhoch ovplyvňuje pokračovanie protipandemických opatrení v najľudnatejšom čínskom meste Šanghaj, ako aj očakávania výraznejšieho zvýšenia úrokových sadzieb v USA. V obidvoch prípadoch to znamená väčší tlak na ekonomiku a oslabenie dopytu po rope. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters a údajov agentúry Bloomberg.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v júni dosiahla do 7.33 h SELČ 103,70 USD (95,87 eura) za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 2,95 USD (2,77 percenta). Krátko predtým cena Brentu klesla na 103,41 USD/barel, čo predstavuje najnižšiu hodnotu od 12. apríla.

Cena americkej ľahkej ropy WTI dosiahla 99,17 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 2,90 USD alebo 2,84 percenta. Aj cena WTI klesla predtým na najnižšiu úroveň od 12. apríla, keď nakrátko dosiahla 98,93 USD/barel. Za minulý týždeň zaznamenali ceny ropy v obidvoch prípadoch pokles o takmer päť percent.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde