Ceny ropy v piatok vzrástli, ale za celý týždeň klesli

Ceny ropy v piatok (10. 3.), posledný deň tohto obchodného týždňa, vzrástli aj napriek pretrvávajúcim obavám z vyhliadok na dopyt po energiách. Dôvodom bolo oslabenie dolára po tom, ako údaje z USA ukázali, že miera nezamestnanosti sa vo februári zvýšila. Za celý týždeň si však ropa pripísala stratu pre obavy, že americká centrálna banka Fed bude agresívnejšie zvyšovať úrokové sadzby. TASR o tom informuje na základe správy Bloomberg.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v apríli uzavrel v piatok obchodovanie pri cene 76,68 USD (72,43 eura). To bolo o 96 centov alebo 1,27 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Za celý týždeň však cena WTI klesla o 3,77 %.

Cena májového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent v piatok vzrástla o 1,19 USD alebo 1,5 % na 82,78 USD za barel a za celý týždeň sa znížila o viac ako 3 USD.

Ropa zaznamenala týždennú stratu, keďže na trhu dominovali makroekonomické protivetry a obchodníci čakajú na jasnejšie signály o trendoch čínskeho dopytu.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO