CEO VISA: Stablecoiny a CBDC mohou hrát v platbách „smysluplnou roli“

Výkonný ředitel platebního gigantu Visa Al Kelly před svým blížícím se odstoupením zdůraznil roli stablecoinů a CBDC.

Digitální verze fiat měn součástí vize VISA

Generální ředitel platebního gigantu Al Kelly krátce před odstoupením z této funkce hovořil na výročním setkání akcionářů společnosti Visa 24. ledna. Mimo jiné se zde podělil o plány firmy, které zahrnují digitální měny centrální banky (CBDC) a soukromé stablecoiny.

Kelly, který oficiálně odstoupí 1. února, zmínil integraci virtuálních měn do příštích generací služeb společnosti Visa a uvedl:

Je to velmi rané období, ale i nadále věříme, že stablecoiny a digitální měny centrální banky mají potenciál hrát smysluplnou roli v platebním prostoru, a máme v tomto ohledu za sebou řadu iniciativ.

Kelly dále zmínil investice do kryptoměnových fondů. Těch podle něj měla společnost jen „nevýznamné množství.“ V podobném duchu jsou na tom i investice do krypto společností za účelem rozvíjení platebního ekosystému. Kolapsy některých kryptobyznysů se společnosti nedotkly.

V souvislosti s těmito selháními jsme nezaznamenali žádné úvěrové ztráty […] Ve všem, co děláme, vězte, že se nesmírně soustředíme na zachování integrity platebního systému Visa a platebního systému jako celku a samozřejmě na pověst naší značky, která je zárukou důvěry.

Bilancování

V průběhu let Visa pracovala na řadě projektů souvisejících s kryptoměnami.

V září 2021 to byla iniciativa Universal Payment Channel (UPC), kterou tehdy rozjel výzkumný tým společnosti. Jde o projekt, který se má zaměřovat na interoperabilitu CBDC, resp. určitou „síť sítí“ pro CBDC a soukromé stablecoiny. Nicméně více než 12 měsíců nevyšla žádná aktualizace ohledně UPC.

Kromě virtualizovaných fiat měn společnost spustila několik zajímavě znějících projektů spojených s kryptoměnami. 20. prosince 2022 gigant platebních karet oznámil připravovaný plán, který umožní automatické vyplácení opakovaných plateb z ethereové peněženky uživatele.

Visa také nedávno zavedla několik kryptoměnových debetních karet s „nulovým poplatkem,“ včetně již ukončené smlouvy s krachující kryptoburzou FTX a partnerství s Blockchain.com, které je stále v platnosti.

Závěr

Al Kelly zůstane ve vedení karetní společnosti jako výkonný předseda. Ve funkci CEO ho od 1. února nahradí Ryan McInerney a vše v tuto chvíli nasvědčuje tomu, že bude v duchu implementace virtuálních měn pokračovat.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO