Cermat zveřejnil opravené testy přijímací zkoušky na střední školy. Pořadí se žáci dozví ve středu

V elektronickém systému podávání přihlášek na střední školy (DiPSy) jsou k dispozici opravené testy jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Na síti X to dnes uvedlo ministerstvo školství a Českému rozhlasu to řekl ředitel organizace Cermat, která je za přijímací řízení zodpovědná, Miroslav Krejčí. Testy si můžou prohlédnout uchazeči, kteří podávali přihlášky elektronicky nebo hybridně. To, na jakou školu byli přijati, se v systému dozví ve středu.

„Své záznamové archy si mohou uchazeči prohlédnout po přihlášení do DiPSy. Výsledky přijímacího řízení, tedy informace o přijetí či nepřijetí, budou v DiPSy zveřejněny 15. května. Stejný den je zveřejní na svých vývěskách i školy,“ uvedlo ministerstvo.

Zajímavost :  Do důchodu později a s méně penězi. Vláda schválila reformu, aby penzijní systém nezkolaboval

Rozhovor s učitelem Danielem Pražákem pro FLOW: O přijímačkách mluvíme až ve chvíli, kdy se to dotklo Prahy. Vypovídá to o společnosti

Video placeholde

Rozhovor s Danielem Pražákem pro pořad Flow • e15

Deníku N Krejčí řekl, že v systému DiPSy nejsou ani výsledky školní části přijímacího řízení. „Bodování školních částí a dalších kritérií v systému dostupné není, pro kontrolu této části přijímaček se musí zákonní zástupci obrátit na konkrétní školu,“ řekl webu. Server současně doplnil, že na všech školách mohou uchazeči už od pátku nahlížet do svých spisů, kde vidí výsledky i případné školní části zkoušky.

Zajímavost :  Problémy polského dona Orleone. Obajtka prověřuje prokuratura

Letos poprvé se uchazeči mohli hlásit elektronicky s využitím ověřené identity zákonného zástupce. Přihlášky mohli podávat také takzvanou hybridní formou, tedy kombinací tištěných přihlášek s podporou elektronického systému, případně stejně jako v předchozích letech papírovou formou.

Zdroj Zde