ČEZ opět zlevňuje. Tentokrát cílí na fixace

Energetická společnost ČEZ ode dneška zlevňuje své fixované produkty v průměru o několik stovek korun za megawatthodinu (MWh). 

„Zákazníkům na fixovaných produktech cenu snížíme v průměru o 12 % na elektřině i na plynu,“ upřesňuje generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. „Fixované produkty jsme zlevňovali naposledy loni v listopadu, kdy jsme uvedli na trh nejlevnější tříletý fix jak pro elektřinu, tak pro plyn. Díky dalšímu poklesu cen na burze nyní tyto ceníky opět upravujeme směrem dolů,“ dodává.

V konkrétních číslech to znamená, že elektřinu na nejběžnější sazbě D02d ČEZ nově zlevňuje v průměru o zhruba 480 korun za MWh. U plynu pak cena klesá v průměru o 220 korun za MWh. Zákazníci, kteří zvolí schodovou tříletou fixaci elektřiny, se dostanou na průměrnou cenu 3257 korun za MWh, ve třetím roce pak pod třítisícikorunovou hranici.

Produkty jsou podle společnosti dostupné jak pro stávající, tak i nové zákazníky. Nabídka je platná i pro klienty s produktem na dobu neurčitou.

ČEZ v letošním roce zlevňuje energie už podruhé. Od 1. ledna snižoval ceny u nefixovaných produktů.

Minulý měsíc klesla cena ročního kontraktu na plyn na nizozemské burze, který určuje ceny pro konečné zákazníky, celkem o 11 procent. Cena elektřiny na burze v Lipsku k dodání v příštím roce se pak snížila o 12 procent.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO