Čína vyzvala Spojené státy, aby respektovaly trh a zrušily investiční restrikce

Peking – Čína vyzvala Spojené státy, aby respektovaly tržní principy a zrušily seznam čínských firem, do kterých nesmějí investovat americké subjekty. Uvedl to dnes mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wen-pin.

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek podepsal exekutivní příkaz, který zakazuje americkým subjektům investovat do desítek čínských firem, které čelí podezření z napojení na čínskou armádu. Nové nařízení podle Bidenovy administrativy rozšiřuje dekret bývalého prezidenta Donalda Trumpa, uvedla agentura Reuters.

Zajímavost :  Automatické zavedení datových schránek občanů bude až od roku 2023

Nový seznam zahrnuje 59 čínských společností, které jsou podle Washingtonu dodavateli či jinak spolupracují s čínským vojenským a bezpečnostním komplexem. Na původním seznamu bylo 31 subjektů, nový seznam podle Bílého domu vejde v platnost 2. srpna.

Bidenův nový exekutivní příkaz Reuters označuje za součást širšího postupu vůči Číně, který zahrnuje posilování amerických spojenectví a rozšiřování domácích investic s cílem zvýšit ekonomickou konkurenceschopnost Spojených států. Wang dnes uvedl, že americká vláda “využívá všech možných prostředků k potlačování a omezování čínských podniků”.

Zajímavost :  Průzkum: Dvě třetiny Čechů by se nechaly naočkovat kvůli práci

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO