Čo preplatí poisťovňa, keď pred dovolenkou či počas nej ochoriete na covid (otázky a odpovede)

19. júl 2022 o 17:27  I Platený obsah

Ako sa poistiť na dovolenku.

Po dvoch rokoch izolácie sa aj Slováci počas tohto leta opäť rozbehli dovolenkovať. Ukazujú to aj údaje o množstve uzatvorených cestovných poistení – počet zmlúv od januára do júna medziročne vystrelil o 600 percent.

„Vzhľadom na vlaňajšie cestovné obmedzenia je to prirodzené. No počet stúpol aj v porovnaní s obdobím pred pandémiou – prvý polrok 2022 je oproti rovnakému obdobiu roka 2019 silnejší o 50 percent,“ hovorí Michal Ďuriš, partner sprostredkovateľskej spoločnosti Umbrella Group.

Súvisiaci článok Cestovateľ s lacnými letenkami: Čo ušetrí letenka, spáli ubytovanie Čítajte 

Pozitívnemu vývoju nahráva aj zatiaľ zelené sfarbenie väčšiny krajín sveta na cestovateľskej mape, ktorá ukazuje aktuálne opatrenia súvisiace s koronavírusom.

Väčšina krajín je otvorená turistom bez akýchkoľvek obmedzení. Pre dovolenkárov to znamená aj nižšie výdavky na cestovné poistenie. Nemusia si totiž platiť drahšie pripoistenie pre prípad covidu.

Kedy a čo preplatí poisťovňa, ak pred dovolenkou či počas nej ochoriete na covid-19? Je toto poistenie automaticky zahrnuté v tom cestovnom alebo si ho treba priplatiť osobitne? Na otázky o covidovom poistení odpovedá Mária Brezanská, riaditeľka pre neživotné poistenie v spoločnosti FinGO.sk.

Z Grécka som mala odletieť domov z dovolenky s dvoma maloletými deťmi, ale pre teplotu ma nepustili do lietadla. Uzavreté mám cestovné poistenie zahŕňajúce covid-19. Musím mať aj pozitívny test (Ag alebo PCR)? Uhradí mi poisťovňa dodatočné náklady na ubytovanie pre mňa aj obe deti a novú letenku naspäť na Slovensko?

Celý článek zde |