Coca-Cola otevírá první obchod s módou v Evropě

Značka nealkoholických nápojů Coca-Cola v minulém týdnu otevřela svůj první obchod s oblečením a doplňky v Evropě. Návštěvníkům slibuje, že zažijí „skutečné kouzlo Coca-Coly“.

„Vlajkový“ obchod v Covent Garden, rušné turistické oblasti Londýna, má fungovat minimálně do září, kdy značka plánuje vyhodnotit jeho úspěchy. Navazuje na úspěšné spuštění podobných prodejen v USA.

Nabídka produktů cílí převážně na takzvané mileniály a generaci Z. Příznivci značky si v londýnském obchodě mohou koupit oděvy a módní doplňky v limitovaných edicích. K dostání jsou kolekce sportovního a pracovního oblečení. Mezi zbožím se objeví také kousky, které vznikly ve spolupráci s předními britskými a světovými návrháři jako jsou Soho Grit, Alma de Ace, BAPE, Herschel, Staple, [email protected] a další.

Coca-Cola se snaží o lidštější přístup a vylepšení vztahu zákazníků ke značce, vysvětlila týdeníku Marketing Week Michelle Mooreheadová, viceprezidentka společnosti pro licencování a maloobchod.

Londýnský obchod dbá na udržitelnost – proto v něm najdete třeba i oblečení z recyklovaného plastu a opakovaně použitelné láhve od nápojů. Lákadlem má být i možnost personalizovat si nápojové plechovky nebo si dopřát občerstvení v nápojovém baru, kde se samozřejmě podává Cola-Cola na různé způsoby.

Nové možnosti za tradičními hranicemi svého byznysu testují i další společnosti.

Vlastní kolekci oblečení před dvěma lety spustil třeba Lidl. Kolekce v Česku zahrnovala tenisky, pantofle, mikiny, trička, kraťase nebo ponožky. Limitovaná edice měla úspěch, a tak řetězec za pár měsíců představil druhou kolekci. Některé položky jsou dodnes dostupné v e-shopu.

A například zásilková společnost DPD nedávno oznámila, že v Berlíně testuje vlastní koncept obchodu, kde kromě standardních služeb nabízí také občerstvení a kávu.

Jana Divinová

Autor článku Jana Divinová

Vystudovala ekonomii a management na Vysoké škole báňské. V redakci NextPage Media působí od podzimu 2021, předtím pracovala v MF Dnes a iDnes.cz. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Miluje přírodu, cestování a… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |