CoinDesk má nabídky odkupu přesahující 200 milionů USD, navzdory bear marketu

Digital Currency Group (DCG) údajně obdržela nabídky na prodej kryptowebu CoinDesk přesahující 200 milionů dolarů.

Velký zájem o CoinDesk

Bitcoin ztratil oproti maximům z listopadu 2021 většinu své hodnoty, zatímco bear market postupně decimuje jednu společnost v sektoru za druhou. Přesto se zdá, že investoři mají nemalý zájem o nákup jednoho z nejznámějších zahraničních kryptoměnových webů.

Zájemci o odkup kryptowebu Coindesk pravděpodobně reagují na problémy jeho mateřské společnosti DCG. Podle The Wall Street Journal navíc i samotný CoinDesk požádal o pomoc investiční bankéře z finančně poradenské firmy Lazard. Ti nyní firmě pomáhají zvážit možnosti, včetně úplného nebo částečného prodeje.

Společnost DCG údajně obdržela hned několik nabídek přesahujících 200 milionů dolarů za mediální firmu Coindesk, a to během posledních několika měsíců. Případný prodej za takovou částku by byl pro společnst velkým úspěchem vzhledem k tomu, že údajně koupila kryptoweb v roce 2016 za pouhých 500 000 dolarů.

Problémy DCG

Digital Currency Group má vážné problémy. Mimo jiné jde o ztráty, ke kterým došlo i v souvislosti s kolapsem FTX. Kvůli finančním rozporům pak došlo k ostré výměně názorů mezi spoluzakladatelem kryptoburzy Gemini Cameronem Winklevossem a generálním ředitelem DCG Barry Silbertem.

DCG a mnoho společností z našeho portfolia nejsou imunní vůči účinkům současného zmatku, uvedl Silbert krátce poté.

DCG Barryho Silberta 17. ledna oznámila akcionářům, že zastaví dividendy ve snaze posílit svou rozvahu a „zachovat likviditu.“

Jen o den později Bloomberg oznámil, že další dceřiná společnost DCG, společnost poskytující kryptopůjčky Genesis Global, plánuje vyhlásit bankrot poté, co odhalila, že dluží věřitelům více než 3 miliardy dolarů.

Genesis je pravděpodobně hlavní faktor přispívající k finančním potížím DCG, mateřské společnosti webu Coindesk, ale i mnoha dalších. Ve skutečnosti je DCG gigantem kryptosektoru s cca 200 společnostmi, včetně kryptoburzy Luno, poradenské firmy Foundry a v neposlední řadě Grayscale Investment – největšího správce bitcoinových a krypto fondů.

Závěr

Coindesk je jedním z nejznámějších zahraničních kryptoměnových webů. Poté, co se jeho matka DCG dostala do problémů, množí se nabídky na jeho odkup a nabízené částky jdou do stovek milionů dolarů.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO