Creditas získala licenci pro investiční společnost

Dceřiná společnost Banky Creditas s názvem Creditas investiční společnost získala licenci České národní banky. „Díky tomu může obhospodařovat speciální fondy a fondy kvalifikovaných investorů,“ říká Vladimír Hořejší, předseda představenstva Banky Creditas.

Aktivity v oblasti nabídky investic jsou podle něj jednou z hlavních priorit celé skupiny Creditas. „Licence nám umožní si fondy napřímo obhospodařovat. Pro administraci fondů budeme nadále využívat společnosti Conseq a Avant,“ upřesňuje Hořejší.

Skupina Creditas zatím nabízí tři podfondy. Pro drobné (retailové) klienty je to Creditas Nemovitostní I, zacílený na komerční nemovitosti. Další dva jsou fondy pro takzvané kvalifikované investory, a to Creditas Energy (investice v oblasti energetiky) a Creditas Loan (poskytování úvěrů a zápůjček).

„Máme v plánu postupně připravit širokou nabídku investičních nástrojů, proto chceme v blízké budoucnosti nabídku rozšířit o další fondy,“ dodává Hořejší.

„Letos se chceme se soustředit na oblast investic a klientům přinést atraktivně nastavené produkty, které využijí současné trendy, jako je zájem o nájemní bydlení. V nabídce by tak mimo jiné měl přibýt fond, který bude investovat právě v této oblasti, kde i působí mateřská skupina Creditas,“ odpověděli zástupci skupiny v anketě webu Peníze.cz ohledně plánů pro 2022

redakce Peníze.CZ

 Další články autora.

Vytisknout

Celý článek zde |