ČSOB obslouží firmy ve více pobočkách

Skupina ČSOB se rozhodla rozšířit počet poboček, v nichž poskytuje komplexní služby pro firemní klienty. Specialisté na firemní bankovnictví je od dubna obslouží už téměř na polovině kamenných poboček.

Dříve zajišťovala speciální služby pro firmy na třiceti pobočkách, nyní je nabízí na 88 pobočkách. ČSOB provozuje celkem 185 poboček.

„Cílem je vytvoření přehledného systému a zkvalitnění obsluhy. Ke změně jsme přistoupili i na základě námětů klientů,“ říká Pavel Prokop, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.

„35 z 88 poboček se specializovanými službami pro firemní klienty bude otevřeno jen ve vybrané dny,“ upřesňuje mluvčí banky Patrik Madle.

Na těchto 88 pobočkách budou vedle firem komplexně obsluhováni i zástupci municipalit, bytových družstev nebo neziskových organizací.

„Klienti zde budou obslouženi komplexně, včetně úvěrového servisu. Základní servis – jako je například vydávání platebních karet, zřízení ČSOB identity, převzetí reklamace a ostatní úkony spojené s fyzickými osobami – pro ně bude fungovat v celé pobočkové sít,“ vysvětluje mluvčí.

Hotovostní obsluhu budou i nadále poskytovat pobočky ČSOB s pokladnami – stejně jako dosud.

O další změně v pobočkové síti mluvil v březnovém rozhovoru pro Peníze.cz Jan Sadil, člen představenstva ČSOB odpovědný za retail, tedy klienty z řad fyzických osob.

„Chceme v pobočkové síti zavést expozitury, tedy menší pobočky, které nebudou otevřeny pět dní v týdnu a které nebudou mít vlastní vedení. Budou je řídit z jiné pobočky,“ řekl Sadil. Důvodem změny je snaha o zvýšení efektivity.

„Variant, jak budou expozitury fungovat, může být několik – některé budou otevřeny třeba tři dny v týdnu a další dva dny budou jen pro předem objednané klienty, u jiných ty dva dny pro dohodnuté schůzky nebudou ani potřeba,“ upřesnil Sadil.

„Předpokládám, že na tento model můžeme letos převést 10 až 20 našich současných poboček. Uvidíme, jak se to osvědčí, a podle toho se dál rozhodneme,“ dodal Sadil.

Olga Skalková

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz a speciální přílohy HN. Ráda tráví čas s rodinou… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |