Další byčí postup bitcoinu může začít

Volatilita ceny BTC se nadále pohybuje v úzkém rozmezí. Některá data však ukazují cestu bitcoinu k novým historickým maximům.

Bitcoin dne 14. května bleskově klesl a dostal se až na dno poblíž 61 000 dolarů. Mohou za to data o inflaci ve Spojených státech amerických. Den na to 15. května se však jeho cena dostala na hranici 64 000 USD.

Index cen výrobců v USA se před Powellovým projevem mění

Dubnový tisk indexu cen výrobců (PPI) dopadl podle očekávání na úrovni 2,2 %. Stále se jedná o třetí měsíční nárůst v řadě.

Za 12 měsíců končící v dubnu vzrostly ceny konečné poptávky bez potravin, energií a obchodních služeb o 3,1 %. Jedná se o největší nárůst od doby, kdy za 12 měsíců končící v dubnu 2023 stouply o 3,4 %. Potvrdila to oficiální tisková zpráva amerického Úřadu pro statistiku práce.

Zajímavost :  Dírer: Už na konci sedemdesiatych rokov Mlynář napísal, že mráz prichádza z Kremľa. Na tom sa stále nič nezmenilo

Kryptoměnové trhy se sice vyhnuly důsledkům výrazného zpoždění PPI, ale situace zůstala pro riziková aktiva nepříznivá.

„Inflace PPI nyní poprvé od dubna 2022 vzrostla za 3 měsíce v řadě,” napsal The Kobeissi Letter v části reakce na X.

Kobeissi poukázal na probíhající předpovědi ohledně toho, jak by Federální rezervní systém mohl přistoupit ke snižování úrokových sazeb.

Předseda Fedu Jerome Powell měl během svého projevu upřesnit sadu signálů, které trhy sledují.

„Očekáváme, že Powellův dnešní projev bude jako vždy pečlivě formulován, což povede k tlumené reakci trhu, napsala obchodní společnost QCP Capital.

QCP dodala, že tisk indexu spotřebitelských cen (CPI) z 15. května může být katalyzátorem, který konečně pomůže trhu zvolit směr.

Cena BTC se připravuje na nový pohyb výše

Mezi bitcoinovými investory panuje pocit nerozhodnosti, protože nadále pokračuje pohyb ceny ve stálém cenovém rozmezí.

Zajímavost :  It's not all about the money. Tatar: Mali sme chladné hlavy, čo Američanov rozčúlilo ešte viac

V některých svých nejnovějších analýzách však populární obchodník Jelle zdůraznil tři podmínky pro růst BTC, které jsou nyní splněny.

Patří mezi ně opětovné testování 100denního exponenciálního klouzavého průměru, aktuálně na úrovni 60 409 USD, jako supportu. Poznamenal, že indikátor konvergence/divergence klouzavého průměru (MACD) je nyní býčí i na denních časových rámcích. Jelle dodal, že cena 65 000 dolarů je rozumná hranice.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO