Dávajú góly len spoza bránky. Kazachstan už nie je hokejový trpaslík

OSTRAVA. Slovensko v nedeľu o 12.20 h nastúpi do druhého stretnutia na majstrovstvách sveta v hokeji. Bude čeliť Kazachstanu.

Tento súper znamenal dlhé roky povinnú jazdu a všetko okrem troch bodov senzáciu. Lenže časy sa menia.

V roku 2024 sú Kazachovia zdatným súperom, ktorý hrá neatraktívny, ale o to účelnejší hokej. V A-kategórii majstrovstiev sveta sa celkom pohodlne držia už štvrtý šampionát.

Pred Slovákmi navyše budú v psychickej pohode. Úvodný duel zvládli lepšie a pripísali si kľúčové tri body.

Odčinia vlaňajšiu prehru?

Slováci majú v čerstvej pamäti nepríjemné spomienky. S týmto súperom doposiaľ prehrali na majstrovstvách sveta len raz – v roku 2023.

Zajímavost :  Za výnimočné činy, výnimočná zásluha. Rodiny dostali za svoju prácu špeciálne ocenenie

Pred rokom po slušnom štarte do šampionátu, keď získali tri body proti Lotyšom a jeden s favorizovanou Kanadou, zakopli v zápase, v ktorom mali vyhrať za tri body.

Kazachom podľahli 3:4 po samostatných nájazdoch.

Úvodný gól strelil Koch, avšak už v 26. minúte viedol outsider 3:1. V treťom dejstve sa o vyrovnanie postarali Pánik a Regenda, no kým všetci Kazachovia premenili samostatné nájazdy, spomedzi Slovákov uspel iba Hudáček.

Inšpiráciu si teda treba zobrať z piatich predošlých víťazstiev. Kazachstan už totiž nie je hokejovým trpaslíkom, medzi elitou hrá od roku 2021, keď nepostúpil do štvrťfinále iba vinou horšieho vzájomného súboja so štvrtou Kanadou.

Zajímavost :  Německá vláda zlepšila výhled letošního růstu ekonomiky na 0,3 procenta

Posledná slovenská výhra o viac ako dva góly sa zrodila pred 14 rokmi.

Šťastným gólom idú naproti

Kazachstan urobil v sobotu dôležitý krok k záchrane. Zrejme s ňou opäť nebude mať problém, keďže vyhral nad Francúzskom 3:1.

Ich ambície však mieria skôr k prekvapivému postupu do štvrťfinále. A k tomu budú potrebovať zopakovať vlaňajšok a bodovať so Slovenskom.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO