Dnes i zítra nepojede část metra C. Náhradní dopravu zajistí tramvaje

Oprava stropní desky na pražské Florenci zastavila dnes metro na lince C mezi Vltavskou a Hlavním nádražím. Vlaky nepojedou ani zítra. Dopravní podnik zajistil pro cestující náhradní tramvajovou linku XC. Další výluky na trase budou následovat do té doby, dokud DPP nenahradí všech 131 starých nosníků.

Nosníky společně s monolitickou betonovou deskou pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici tvoří současný strop nad vestibulem stanice metra. Nyní v odkryté části stanice pokračují práce, stanice metra B bude v provozu, přístupná ale bude pouze přes vstup a výstup v Sokolovské ulici.

,,O víkendu pokračují práce v demontáži starých předepjatých nosníků. Celkem jich bude devět, každý z nich váží až 28 tun. Během manipulace s nimi bude proto kvůli bezpečnosti přerušen provoz metra na lince C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Náhradní tramvajová doprava

Kvůli výluce Dopravní podnik obnovil zastávku Hlavní nádraží v Opletalově ulici. Právě odsud bude vyjíždět náhradní tramvajová linka XC.

Zdroj: DPP hl.m.Prahy

Tramvaj bude kyvadlově jezdit z Opletalovy ulice k Masarykovu nádraží, dále k Bílé labuti, přes Těšnov a Vltavskou k Výstavišti a zpět.

Cestující budou moci využít také tramvajovou linku číslo 36, která pojede ze Zvonařky na Vinohradech přes Karlovo a Václavské náměstí, Těšnov a dále na Vltavskou. Následně pak přes Výstaviště a Nádraží Holešovice dojede na Sídliště Ďáblice. U Hlávkova mostu vznikne dočasná zastávka Vltavská.

Změna trasy čeká také historickou linku číslo 23. Ve směru od Královky ze zastávky Bruselská nepojede na Zvonařku, ale směr Nuselské schody a dále do obratiště v zastávce Náměstí Bratří Synků.

(bar, čtk)

Celý článek zde