Do Vyškova se začala slétat v tuzemsku vyrobená letadla, např. L-29 Delfín

Vyškov – Na vyškovském letišti dneškem začíná osmý ročník Sletu Československých letadel, dorazit by jich mělo asi 114. Letošní ročník je zaměřený na proudovou éru československého letectví, představí se například L-29 Delfín. ČTK to řekl hlavní organizátor akce Michal Masař.

Fotogalerie

Slet československých letadel do Vyškova zavítá poprvé. Jedná se o neziskovou leteckou událost zaměřenou na oslavu československého leteckého průmyslu. Akce se každý rok koná na jiném místě, je určená primárně pro odbornou veřejnost. “Veřejnost si ale také na své přijde a lze využít vždy námi připravenou vyhlídkovou terasu, odkud je vidět na provozní plochu,” uvedl Masař.

Zajímavost :  Česko bude od příštího roku přispívat do visegrádského fondu o 63 milionů korun více

Akce je třídenní, hlavní část programu je v plánu v sobotu. Účastníci se mohou těšit na rekordní počet přihlášených účastníků – aktuálně 114 letadel z České a Slovenské republiky. V programu se předvede například větší skupina československých letadel nebo Baťův letoun Lockheed Electra L-10A. “Ve srovnání s minulými ročníky se jedná opravdu o výjimečně rekordní ročník. Poslední srovnatelný ročník se konal při 100. výročí československého letectví v roce 2018 v Trnavě,” uvedl Masař.

Zajímavost :  Minúta po minúte: Chcem, aby ste ľudí formovali k slobode, povedal pápež biskupom

Letošní akce je zaměřená na proudovou éru československého letectví, kromě L-29 Delfín se představí například letoun L-39 Albatros. “Dobu výcviků v 50. letech před proudovými stroji bude připomínat Let C-11, který byl licenčně vyráběn na našem území,” doplnil Masař.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO