Dobré ráno: Dovolenka na Slovensku? Tieto miesta odporúčame

Čo odporúčame, keď už dovolenkujete doma.

Vypočujte si podcast


Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Vidíme nástup tretej pandemickej vlny, zrejme dokonca aj na Slovensku. Odborníci preto už nejaký čas hovoria, že ak chceme dovolenkovať, najbezpečnejšie by bolo zostať doma.

Lenže, kde doma? Čo sa dá na Slovensku robiť, čo sú tie miesta, ktoré všetci nepoznajú a zároveň stoja za návštevu? A kam sa vlastne vybrať, keď sa chce človek správať zodpovedne a zároveň niečo z dovolenky mať?

Tomáš Prokopčák sa pýta Jána Palla, ktorý pripravil veľkého sprievodcu po Slovensku.

Krátky prehľad správ

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa mal chystať na detektor lži, predtým sa tejto previerke snažil vyhnúť. Vypovedal tak Ľudovít Makó, ktorý mal Kováčikovi vybaviť osobu, ktorá ho na túto previerku pripraví.

Donášková služba Bistro.sk bude mať nového majitelia. Vydavateľstvo Ringier Axel Springer ju predalo holandskej spoločnosti Just Eat Takeaway. Firma pôsobí na viacerých zahraničných trhoch, v Kanade, v USA či napríklad v Austrálii. Odhaduje sa, že hodnota transakcie sa pohybuje okolo 50 miliónov eur.

Zajímavost :  Státní fond vymáhá od Agrofertu zpět dotaci 5 milionů korun

U každého druhého pacienta, ktorého hospitalizovali v súvislosti s ochorením Covid-19 v Británii, sa objavili ďalšie komplikácie. Ukazuje to výskum v magazíne Lancet, ktorý sa pozrel na 70-tisíc pacientov z tristo britských nemocníc.

V piatok Maďarsko oznámilo, že zavedie povinné očkovanie zdravotníkov proti covidu. Zároveň sa v krajine začne podávať aj tretia dávka vakcín, a to pre tých, ktorí sú najmenej štyri mesiace po druhej dávke.

Amazóniu sme považovali za pľúca našej planéty. Nový výskum v magazíne Nature ukazuje, že Amazonský prales už vylučuje viac oxidu uhličitého, ako ho pohlcuje. Dôvodom sú rozsiahle odlesňovanie a klimatická zmena.

Odporúčanie

A moje dnešné odporúčanie je, logicky, práve náš knižný sprievodca Slovenskom. Bedeker Slovensko, sprievodca nájdete v kníhkupectvách alebo v našom eshope na adrese obchod.petitpress.sk. Ak si knihu objednáte online, môžete dokonca čosi vyhrať.

Zajímavost :  Platforma Zoom bojuje s konkurencí. Přichází se svou největší akvizicí a kupuje Five9

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO